dentysta, stomatolog

Co to są licówki?

Podziel się

Licówki to bardzo cieniutkie płatki, które przykleja się na powierzchni zęba. Dzięki temu zamaskować można wszelkie niedoskonałości oraz przebarwienia, które wyglądają nieestetycznie.

Licówki Łask

Jest to znakomite rozwiązanie, które pozwala zakrywać przebarwienia. Jest to bardzo dobry i stosunkowo tani sposób na zakrycie niedoskonałości, który jest coraz częściej wybierane przez pacjentów niezależnie od wieku i płci. Dzięki licówkom można przykryć niedoskonałości zębów, poprzez nadanie im wymarzonego wyglądu. Jest to rozwiązanie mało inwazyjne, które nie wymaga dużej ingerencji w ząb. Jednakże założenie licówki wiąże się z tym, że zęby trzeba wcześniej oszlifować. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet licówka, która jest bardzo cienka, zwiększy objętość zęba. Ząb nieoszlifowany wystawałby i wyglądałby mało estetycznie. Niektóre rodzaje licówek nie wymagają dodatkowe szlifowania, dzięki czemu pacjent odczuwa jeszcze wyższy komfort. Licówki są bardzo chętnie wybierane przez osoby, które chcą nadać zębom ładny kształt. Jest to rozwiązanie, które dodatkowo pozwala na rozjaśnienie, wydłużenia, a nawet na zakrycie szpary między zębami, czyli tak zwanej diastemy.

Licówki Zduńska Wola

Każdy, kto chce mieć piękny uśmiech, lecz nie chce czekać na przejście wymagających zabiegów, może w krótkim czasie zmienić swoją aparycję. Jednakże stosowanie licówek nie zastąpi prawdziwego leczenia ortodontycznego, ponieważ tylko zakrywa niedoskonałości. Osoby chcące nieinwazyjnie zmienić wygląd swoich zębów mogą dokonać w ten sposób efektownej korekty. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się przy korekcie naturalnej barwy zębów czy też drobnych pęknięć. Sposób ten ma wiele zalet i jest chwalony przede wszystkim za to, że w szybkim czasie można dokonać korekty uzębienia. Nie trzeba poddawać się długiemu leczeniu. Jedyne co jest potrzebne to chęci do sprawienia sobie nowego pięknego uśmiechu w jeden dzień. Każdy, kto pragnie pozbyć się dyskomfortu, który towarzyszy, wtedy gdy siedzi się blisko kogoś, może pozbyć się problemu. Licówki Zduńska Wola to gabinet, w którym wykonane zostaną idealnie dopasowane licówki. Stomatologia estetyczna cały czas się rozwija, co prowadzi do tego, że na rynek trafiają coraz lepiej wykonane licówki. Najczęściej wybieranymi materiałami do tego typu elementów są licówki porcelanowe, kompozytowe oraz licówki ultracienkie wykonane ze specjalnego tworzywa.