dentysta

Dlaczego warto wymienić protezę ruchomą zębową na nowoczesną protezę na implantach?

Podziel się

Protezy stomatologiczne to szeroka gama różnych uzupełnień stosowanych wtedy, gdy u pacjenta powstają pojedyncze lub mnogie braki zębowe. Protezy często kojarzą się jako te wyjmowane, a przez to mało komfortowe, nieestetyczne. Dzisiaj jednak można skorzystać z alternatywy – to nowoczesne protezy stałe na implantach.

Osobom chcącym wykonać protezę u lekarza jak dentysta Olsztyn oferuje dostęp do wielu specjalistów w tej dziedzinie. W gabinetach dentystycznych w Olsztynie można zamówić także nowoczesne uzupełnienia stałe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Proteza ruchoma może prowadzić do zaniku kości

Ruchome protezy stomatologiczne, na przykład protezy akrylowe, są spotykane bardzo często. Wykonują je posiadający umowę z NFZ dentyści i dentystki Olsztyn nie jest tu wyjątkiem. Także można zlecić je prywatnie.

Proteza ruchoma, chociaż tania lub refundowana, nie jest jednak optymalnym wyborem. Może nie tylko być mało komfortowa, ale także prowadzić do zaniku kości szczęki i żuchwy. Zanik kości wpływa wtedy na cały wygląd twarzy, na przykład zapadanie policzków.

Alternatywa, jaką oferują prywatni dentyści Olsztyn, to proteza stała wykonana na implantach zębowych.

Stała proteza zębowa na implantach

Implanty stomatologiczne są dzisiaj coraz chętniej wybierane przez pacjentów prywatnych dentystów w Olsztynie. Wykonane na nich protezy stanowią najlepszy wybór dla pacjentów z różnymi brakami zębowymi.

Atuty protez na implantach:

  • mają naturalny wygląd,
  • są bardzo trwałe,
  • są łatwe do utrzymania w czystości,
  • zapobiegają zanikowi kości,
  • mogą być używane przy bezzębiu.

W porównaniu do zwykłych protez ruchomych te stałe wykonane na implantach dają całkowicie nowy komfort noszenia, a także zapewniają wieloletnią trwałość.

Pacjentom planującym wykonać protezę na implantach u dentysty albo dentystki Olsztyn daje możliwość konsultacji z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.

Proteza na implantach – cena

Koszt wykonania stałej protezy na implantach jest wyższy niż protezy akrylowej. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesna proteza zębowa na implantach wyróżnia się wieloma zaletami w stosunku do tej ruchomej.

Cena protezy na implantach – dentysta Olsztyn – proteza częściowa od około 7 000 złotych, proteza całkowita na czterech implantach od około 10 000 złotych. Mogą pojawić się także dodatkowe koszty, na przykład przy konieczności wykonania regeneracji kości.

W sektorze prywatni dentyści Olsztyn może zaproponować wykonanie procedury w wielu gabinetach. Z dostępnymi ofertami i cennikami można zapoznać się bezpośrednio na ich stronach WWW.