kasetony

Interesujące kasetony sufitowe

Podziel się

Kasetony sufitowe to ciekawy pomysł na wykończenie wnętrza. Kasetony posiadają liczne walory wizualne i praktyczne oraz są stosunkowo niedrogie. Jakie, jednak rodzaje warto wybrać do mieszkania?

Niedroga ozdoba do każdego mieszkania

Kasetony sufitowe są ozdobnymi płytami, które dosyć łatwo przykleja się do powierzchni sufitu. Można w ten sposób tworzyć unikalny design pomieszczenia, zwłaszcza w połączeniu z innymi elementami dekoracyjnymi na ścianach czy np. z listwami podłogowymi.
Na rynku można znaleźć szeroki wybór kasetonów sufitowych jeśli chodzi o materiał wykonania, jak również wzory oraz cenę. Warto wiedzieć, że poszczególne rodzaje kasetonów sufitowych różnią się między sobą również właściwościami i ostatecznym wyglądem. I tak np. dość popularne są kasetony sufitowe powlekane lub też tłoczone, które stanowią najprostsze i jednocześnie najtańsze rodzaj tego typu ozdoby sufitowej. Wykonuje się je ze spienionego polistyrenu. Nie są grube, jednak wyraźnie widać wytłoczony na nich wzór.
Dużą popularnością cieszą się również kasetony sufitowe wtryskowe. Jeśli chodzi o wybór ich rodzajów to mamy tutaj naprawdę szeroką gamę kolorów oraz wzorów. Dość łatwo się je montuje, a ponadto są grubsze od kasetonów tłoczonych. Można też wybrać model z wygodną zakładką, co znacząco poprawia jakość montażu i sprawia, że ostatecznie przestrzeń prezentuje się znacznie efektywniej.

Jakie inne rodzaje kasetonów warto wziąć pod uwagę kiedy zamierzamy zakupić tego typu dekoracją do mieszkania?

Kasetony na sufit to niedroga, a zarazem efektywna dekoracja. Pozwala stworzyć wewnątrz ciekawy design, a dzięki temu, że większość produktów to kasetony sufitowe zmywalne, to możemy bez problemu zachować je w czystości – często przy minimalnym nakładzie pracy.
Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kasetonów – również te omówione wcześniej.
Inny, popularny kaseton na sufit to np. kaseton ekstrudowany. Takie produkty dostępne są w wersji np. z nadrukiem lub bez i są barwione specjalnymi farbami, które wykazują wysoką odporność na ścieranie oraz na promieniowanie słoneczne. Dzięki temu przez wiele lat kasetony zachowują niezmienny wygląd oraz barwę i są bardzo trwałe.

Szukając pięknej ozdoby na sufit warto wybrać kasetony sufitowe powlekane lub też nowoczesny produkt jakim jest kaseton na sufit 3D. Tego typu kasetony sufitowe zmywalne są unikalną ozdobą na wiele lat.