zdrowe zęby, dentysta, stomatolog

Wszystko na temat implantów zębowych

Podziel się

Implanty Bielsko Biała to rozwiązanie dla osób, które chcą uzupełnić luki w łuku zębowym w sposób trwały i bardzo estetyczny. Nie da się ukryć, że implanty zębowe Bielsko Biała sporo kosztują, ale z drugiej strony dają ogromny komfort każdemu pacjentowi. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębów to rozwiązanie stomatologii estetycznej, dzięki któremu można wypełnić luki w łuku zębowym bez względu na to, o który ząb chodzi. Implanty zębów Bielsko Biała wszczepia się w kość, a cała procedura medyczna jest prowadzona przez chirurga stomatologa. Wcześniej trzeba ocenić stan kości szczęki, a jeżeli jest on zły konieczne może być leczenie polegające na odbudowie kości. To dodatkowy koszt, jednak czasami bez tej procedury zwyczajnie nie będzie można założyć implantu.

Kiedy zdecydować się na implanty zębowe Bielsko Biała?
Pacjenci z reguły decydują się na implanty wtedy, gdy są w stosunkowo młodym wieku. Jeżeli pojawia się jedna luka w łuku zębowym, najlepiej uzupełnić ją właśnie w taki sposób. Inną możliwością jest most, nie da się jednak ukryć, że wymaga on również niszczenia zębów przylegających. Dlatego też implanty są lepszą opcją. Ile kosztuje to rozwiązanie? Jest niestety drogie. Trzeba nastawić się na koszty około 10.000 zł w przypadku pojedynczego implantu. Związanie jest to również koniecznością odbudowy zęba poprzez zamocowanie korony porcelanowej.

Jak wszczepia się implanty?

Implanty Bielsko Biała wszczepia się pacjentowi, którego kość jest odpowiednio silna i pozwoli na to, aby śruba w prawidłowy sposób wrosła się. Następnie goi się przez wiele miesięcy. Po jakimś czasie można założyć śrubę gojącą, a następnie znów odczekać kilka tygodni. Dopiero wtedy będzie można mówić o zamocowaniu korony. Trzeba zatem nastawić się na proces, który trwa czasami nawet pół roku. Oczywiście wszystko w zależności od tego, jak długo goi się sam implant.

Kiedy warto zdecydować się na implanty Bielsko Biała?
Na implanty warto zdecydować się z kilku powodów. Po pierwsze to rozwiązanie trwałe. Oznacza to, że jeśli implant prawidłowo się zagoi, będzie służył tak naprawdę do końca życia. Po drugie to rozwiązanie bardzo estetyczne. Uzupełniany w ten sposób ząb wygląda jak naturalny i służy tak jak naturalny. Jest wygodny i bardzo bezpieczny.