uśmiech, dbanie o zęby

Codzienna troska o zęby jest bardzo istotna

Podziel się

Każdy z nas ma świadomość, że dobry stan uzębienia to efekt estetyczny a także coś, co przedkłada się na ogólny stan zdrowia, jak również stan psychiczny. Mając świadomość świetnego stanu zębów, czujemy się pewniej, nie mamy dolegliwości bólowych, nie musimy się obawiać tego, że stan zębów nagle się znacznie pogorszy. Nie każdy jednak pamięta, że klinika dentystyczna Zabrze owszem, jest ważna, bo tam można wyleczyć zęby. Nie mniej istotna jest także codzienna troska o stan zębów. Jak o nie dba?.

Nie tylko mycie

Każdy z nas ma świadomość, że codzienne mycie zębów jest ważne. Powie o tym każdy dentysta Zabrze zaborze. Niestety wiele osób myje zęby bardzo niedokładnie, niezbyt często. Unika mycia zębów zaraz po posiłku, który szczególnie naraża je na zniszczenie. Przykładem jest tu choćby jedzenie słodyczy. Stomatolog Zabrze z pewnością w trakcie leczenia dentystycznego zauważy, że niektóre rejony uzębienia nie są myte niezbyt dokładnie. Stwierdzi to, widząc choćby, że w pewnych rejonach uzębienia odkłada się więcej kamienia nazębnego, w innych mniej. Jeśli dentysta Zabrze zaborze to widzi i o tym mówi, warto wziąć sobie jego słowa do serca i przyłożyć się bardziej do mycia zębów.

Zmiana szczoteczki

Nawet najdokładniejsze mycie zębów to mało, jeśli szczoteczka nie jest wymieniana. Jak mówią specjaliści, zmiana szczoteczki do zębów co 3 miesiące, powinna być normą. Tylko wtedy będzie można mówić o prawidłowym myciu zębów. Nawet najdokładniejsze mycie starą szczoteczką do zębów, nie zapewni dobrych rezultatów.

Nici dentystyczne i płyny do płukania

Kamień i brud, często gromadzą się w zakamarkach zębów, gdzie trudno dotrzeć szczoteczką. Każdy stomatolog Zabrze poleca między innymi nici dentystyczne i płyny do płukania, najlepiej antybakteryjne. Warto stosować takie rzeczy, jako coś, co uzupełnia mycie zębów i ogólną higienę jamy ustnej. Czyszczenie zakamarków nicą dentystyczną i częste płukanie ust, płynem do płukania jamy ustnej, z pewnością pozytywnie wpłynie na stan uzębienia.

Używki

Bardzo negatywny wpływ na zęby mają używki – kawa, alkohol, papierosy. Warto unikać takich rzecz. Jeśli już pojawiają się w naszym życiu, dobrze, jeśli dzieje się to jak najrzadziej.

Podsumowując

Przestrzegając tych wszystkich rad, z pewnością nie unikniemy wizyt u dentysty. Klinika dentystyczna Zabrze będzie musiała być przez nas odwiedzana. Jednak można mieć pewność, że działając w ten sposób minimalizujemy ryzyko psucia się zębów. Ubytki będą pojawiać się o wiele rzadziej, zniknie też duże ryzyko dolegliwości bólowych i innych problemów z uzębieniem.