dbanie o zęby, dentysta

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Podziel się

Dla większości osób ładne i zdrowe zęby są niezwykle ważne. Są oznaką dbałości, klasy oraz prawidłowego podejścia do życia. Chociaż wciąż pokutuje pogląd, że wizyta u dentysty jest bardzo nieprzyjemna, to jednak efekty zabiegów, które są specjalnością gałęzi medycznej, jaką jest stomatologia estetyczna Tychy są satysfakcjonujące.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna Tychy?

Ta dziedzina medycyny ma za zadanie przywrócić ładny wygląd uzębienia, skorygować wszelkie wady zgryzu, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia olśniewającego uśmiechu. Lekarz specjalista może wykonać licówki Tychy, które wyrównają linię zębów. Może także przeprowadzić popularny zabieg, jakim jest wybielanie zębów Tychy.

Bardzo często zdarza się, że nieładny i niezdrowy wygląd zębów nie jest efektem niedostatecznej higieny, czy też innych zaniedbań. Wielu pacjentów po prostu posiada nierówne, nieestetyczne uzębienie z natury i tylko interwencja specjalisty, choćby założone licówki Tychy może ten stan poprawić.

Jakie zabiegi najczęściej są wykonywane w gabinetach stomatologii estetycznej?

Do najbardziej popularnych zabiegów z pewnością należy wybielanie zębów Tychy czy też tak zwane piaskowanie. Poprzez tego rodzaju zabiegi uzyskuje się ładny kolor, o kilka tonów jaśniejszy, co daje bardzo dobry efekt świeżości i zdrowia.

Niemniej często wykonywaną czynnością jest nakładanie na naturalne zęby tak zwanych licówek, które korygują wszelkie niedoskonałości, sprawiają, że żeby są idealnie równe, a co najważniejsze niezwykle trwałe i odporne na ścieranie. Taki efekt dają licówki wykonane z porcelany, które może do najtańszych nie należą, ale wydatek jest jednorazowy, a pięknym uśmiechem można cieszyć się przez wiele lat.

Dodatkowym zabiegiem, który można wykonać w gabinecie stomatologii estetycznej jest uzupełnianie ubytków, poprzez wszczepianie implantów zębowych. Jest to świetny sposób, na polepszenie wyglądu po usunięciu naturalnych zębów.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów w gabinecie stomatologii estetycznej?

Zabiegi poprawiania wyglądu i stanu uzębienia można przeprowadzać praktycznie u każdej osoby, jednak istnieje kilka wyjątków. Z pewnością lekarz odradzi działania osobom, które nie osiągnęły wieku 16 lat, posiadają zły stan zdrowia, kobietom w ciąży oraz karmiącym, a także pacjentom, cierpiącym na alergie oraz nadwrażliwość na składniki preparatów używanych podczas wykonywania większości zabiegów stomatologii estetycznej. Wszystkie pozostałe osoby mogą bezpiecznie skorzystać z usług.