powidła śliwkowe

Cynamon i śliwki, czyli wyjątkowe powidła

Podziel się

Owocowe przetwory z sezonowych owoców są niezastąpione w czasie jesiennych i zimowych chandr, szczególnie gdy zawierają specjalne dodatki, które jeszcze bardziej podkręcą ich smak i aromat. Tak właśnie jest w przypadku przetworów ze śliwek. Z owoców tych powstają między innymi aromatyczne powidła śliwkowe z cynamonem.

Powidła czy dżemy – co zawiera więcej owoców?

Nie da się ukryć, że owocowe przetwory cenimy przede wszystkim za to, że zawierają duże ilości owoców i przy tym są naturalnie słodkie. Okazuje się jednak, że ilość zastosowanych owoców może być inna w zależności od produktu, np. dżem może zwierać tylko 25 g, natomiast jeśli chodzi o powidła śliwkowe, to powinny zawierać co najmniej 160 g śliwek. Tym samym w powidłach jest najwięcej owoców, co niewątpliwe odczuwa się również w ich smaku. A powidła śliwkowe z cynamonem, dzięki temu, że zawierają tak dużo owoców, nie wymagają tym samym innych dodatków, np. cukru czy zagęstników. Zjadamy więc porządną porcję błonnika, witamin i innych mikroelementów.

Odpowiednia receptura i rodzaj śliwek

Powidła to przetwory owocowe, które odznaczają się nie tylko dużą zawartością sezonowych, słodkich i soczystych owoców, ale również są odpowiednio przygotowywane – można prażyć je nawet przez kilka dni, dzięki czemu nabierają pięknej brązowej barwy oraz właściwej konsystencji. Jakie śliwki są najlepsze? Powidła śliwkowe cena najlepiej przygotować z węgierek, ale dobrze smakują również te z renklod czy mirabelek. Oczywiście można również zastosować do nich specjalne dodatki, które jeszcze bardziej wpłyną na ich smak, np. cynamon. Powidła śliwkowe z cynamonem są idealne na jesień i zimę – rozgrzewają, przyspieszają przemianę materii, a także mają działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. A wszytko to za sprawą wyjątkowego cynamonu.

Powidła śliwkowe cena

Biorąc po uwagę to, że w powidłach śliwkowych znajduje się tyle owoców, to również cena jest adekwatna do jakości. A do czego można wykorzystać powidła śliwkowe cena? Oczywiście można zjadać je zarówno samodzielnie, jak i jako dodatek do innych potraw, np. naleśników, owsianek, ciasteczek, rogalików i na wiele innych sposobów. Ich lekko korzenny smak będzie także idealnie współgrał ze świątecznymi wypiekami. Są także niezastąpione do ulubionego pieczywa.