dentysta, stomatolog

Czym się zajmuje ortodonta? – skuteczne leczenie wad zgryzu

Podziel się

Pacjenci w każdym wieku przywiązują dużą wagę do leczenia wad ustawienia zębów i żuchwy. Oprócz czynnika estetycznego ważnym powodem leczenia są zaburzenia żucia i czynności spowodowane niewspółosiowością szczęki i żuchwy, również w połączeniu z niewspółosiowością zębów.

Ortodoncja dziecięca Poznań

Ortodoncja Poznań to doświadczeni specjaliści, którzy podchodzą z dużą empatią szczególnie do dzieci i młodzieży. Ortodonta prowadzi swoich pacjentów przez proces leczenia, który często trwa kilka lat.
Jeśli zęby są krzywe lub rzędy zębów nie pasują do siebie, ortodonta Poznań ma wiele do zrobienia. Najpierw ustala, dlaczego doszło do skrzywienia lub niewspółosiowości żuchwy. Istnieją różne elementy diagnostyki, które dostarczają odpowiedzi na zadawane pytania.

Ortodoncja Poznań — czym zajmują się specjaliści?

Ortodonta Poznań ma na celu wyprostować zęby tak, aby spełniały z powodzeniem swoją funkcję, aby pacjent mógł żuć, gryźć i mówić. Rzędy zębów powinny być tak ukształtowane, aby mógł wykonywać te czynności. Ponadto odpowiednie obciążenie zębów również zapewnia ich stabilność i zdrowie. Dziąsła powinny być zdrowe, a zęby być łatwe w pielęgnacji i mocno osadzone. Krzywe zęby nie pasują do siebie. Podczas żucia nie chodzą tylko w górę iw dół, ale także na boki i trochę do przodu i do tyłu. Nie jest to tak możliwe przy krzywych zębach. Proste zęby pasują do siebie optymalnie pod względem funkcji i pięknie wyglądają. Kiedy zęby „gryzą” się nawzajem, ich oś jest tak obciążona, że ​​nie odchylają się na bok, ale są wciskane w zębodół, gdzie są zawieszone za pomocą maleńkich elastycznych włókien. Zakres i kierunek odpowiedniego obciążenia sprawiają, że są one stabilne i wzmacniają podparcie. Widać to wszędzie — proste zęby dobrze wyglądają i są atrakcyjne.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

To pytanie, z którym boryka się wielu przyszłych pacjentów. W końcu dla wielu jest to pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym. Każdy gabinet działa inaczej, jednak podstawowe cechy wizyty są prawie zawsze takie same. Nowoczesne gabinety dokładają wszelkich starań, aby pacjent czuł się komfortowo. Przebieg pierwszej wizyty zależy głównie od objawów, wyniku kwestionariusza i indywidualnej oceny ortodonty. Jeśli okaże się, że konieczne jest kompleksowe leczenie, to ortodonta przedstawia plan leczenia i koszty.