dentysta, stomatolog

Gabinet dentystyczny Kraków – jakie choroby leczy dentysta?

Podziel się

Wizyta w gabinecie stomatologicznym to dla wielu osób stresująca sytuacja. Jednak należy systematycznie chodzić do stomatologa, gdyż nieleczona próchnica czy paradontoza mogą w dość krótkim czasie doprowadzić do utraty zębów.

Gabinet stomatologiczny Kraków – jakie badania wykonuje dentysta?

Gabinet dentystyczny Kraków jest miejscem, w którym pacjent może liczyć na kompleksowe usługi. Przede wszystkim bardzo często do stomatologa zgłaszają się pacjenci, którzy skarżą się na ból. Często też występuje nadwrażliwość na zimne lub ciepłe bodźce bądź krwawienie z dziąseł. Takie dolegliwości mogą być wywołane przez kilka schorzeń, dlatego ważne jest przeprowadzenie odpowiednich badań przed podjęciem leczenia.

Stomatolog na początku przeprowadza wywiad lekarski i ocenia stan jamy ustnej. Niekiedy konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub pantomogramu, czyli zdjęcia panoramicznego. Dzięki temu badaniu lekarz może sprawdzić, czy nie doszło do jakichś zmian niewidocznych gołym okiem. Zdarza się tak, że w jamie ustnej mogą pojawić się poważniejsze schorzenia i wówczas musi zostać wykonana tomografia lub USG.

Klinika stomatologiczna Kraków – próchnica, paradontoza i zapalenie dziąseł

Dobry gabinet dentystyczny Kraków to miejsce, w którym pacjent może otrzymać pomoc nie tylko od stomatologa, ale także ortodonty czy protetyka. Czasami próchnica jest tak zaawansowana, że leczenie jest niemożliwe. Wówczas ząb musi zostać usunięty i w tym wypadku trzeba skonsultować się z protetykiem, który wybierze najlepszą protezę.

Lekarz stomatolog najczęściej diagnozuje i leczy próchnicę, choroby przyzębia czy zapalenie dziąseł. Pacjenci niekiedy zmagają się z nowotworami jamy ustnej, które także leczone są przez dentystę. W gabinecie stomatologicznym usuwane są zęby stałe, mleczne, a także zatrzymane. Niezbędne jest niekiedy kanałowe leczenie bądź usunięcie ropni.

Klinika stomatologiczna Kraków – jak prawidłowo dbać o jamę ustną?

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka, jednak należy o nie odpowiednio zadbać. Gabinet stomatologiczny Kraków powinien być odwiedzany minimum raz w roku, a podczas wizyty oprócz kontroli powinien być usunięty kamień nazębny.

Codzienna higiena odgrywa istotną rolę. Szczotkowanie dwa razy dziennie to podstawa. Warto także używać dobrego płynu do płukania ust, który zabija bakterie.