Gdzie wykonać leczenie zębów pod narkozą w Tychach?
Pomimo dostępności środków znieczulających leczenie zębów nadal wzbudza wiele lęku. Niektóre osoby nie są w stanie odbyć nawet kontrolnej wizyty u lekarza stomatologa ze względu na paraliżujący je strach. Jedynym rozwiązaniem może okazać się leczenie zębów pod narkozą. Coraz więcej osób decyduje się na wybór takiego rozwiązania.
Leczenie zębów w narkozie – zalety
Panuje opinia, że podawanie narkozy może negatywnie odbić się na stanie zdrowia. Jednak prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzony zabieg nie stanowi żadnego zagrożenia. Dlatego warto poddać się leczeniu stomatologicznemu pod narkozą, gdyż niesie to za sobą wiele zalet. Przede wszystkim podczas jednego zabiegu można wykonać kilka koniecznych działań na przykład usunąć chirurgicznie więcej niż jedną ósemkę. Lekarz ma czas, żeby na spokojnie dokonać koniecznego leczenia. Nie musi niepokoić się kondycją emocjonalną pacjenta. Bez narkozy wizyta mogłaby się przeciągać ze względu na robienie przerw na uspokojenie i wyciszenie. Do takich sytuacji często dochodzi w momencie leczenia dzieci.
Komu polecić leczenie zębów pod narkozą Tychy?
Leczenie zębów w narkozie dotyczy przede wszystkim trzech grup pacjentów. Pierwszą grupą są dzieci. Małe dziecko nie rozumie, że badanie odbywa się dla jego dobra. W przypadku, gdy maluch nie chce otworzyć buzi lub nadmiernie, a nawet histerycznie przeżywa wizytę, podanie narkozy wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
Leczenie zębów pod narkozą Tychy jest również niezbędne w przypadku pacjentów borykających się z dentofobią. Tym terminem określa się paniczny, paraliżujący strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.
Kolejną grupą pacjentów są osoby dotknięte chorobą psychiczną lub zaburzeniami na tle psychologicznym, które uniemożliwiają przeprowadzenie prawidłowego badania u dentysty.
Przygotowania do narkozy u dentysty
Podawanie narkozy zawsze musi być poprzedzone wykonaniem podstawowych badań. Na podstawie ich wyników oraz po przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego stanu zdrowia lekarz anestezjolog zadecyduje, czy pacjent może być poddany uśpieniu. Osoba przychodząca na zabieg pod narkozą musi być na czczo. Podczas trwania leczenia na sali cały czas obecny jest zespół anestezjologiczny, który czuwa nad bezpieczeństwem i zdrowiem pacjenta.