dentysta, stomatolog

Licówki – sposób na szybką poprawę swojego uzębienia

Podziel się

Nie każdy zostaje obdarzony przez naturę pięknym uśmiechem, dlatego nowoczesna stomatologia oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które mogą szybko zaradzić niektórym nieestetycznym defektom w uzębieniu. Do nich zalicza się także licówki Pabianice, które są dobrym sposobem na zamaskowanie drobnych niedoskonałości i przebarwień.

Licówki Łask – co to takiego?

Są to specjalne nakładki, które mają postać cieniutkich płatków. Nakłada się je na wybrane zęby, dzięki czemu można w dużym stopniu poprawić ich wygląd. Licówki Łask najczęściej stosuje się w celu skorygowania nieestetycznych przebarwień, drobnych pęknięć, a także zwracających uwagę wypełnień przednich zębów. Dzięki nim zęby stają się bardziej równe, gładkie i bielsze.

Licówki Łask stosuje się także w celu zamaskowania pewnych defektów związanych z niewłaściwym ułożeniem zębów – najczęściej w przypadku diastemy, gdy przednie jedynki znajdują się zbyt daleko od siebie i powstaje między nimi nieestetyczna przerwa. Licówki Pabianice mogą skutecznie zmniejszyć tę przerwę bez konieczności zastosowania aparatu ortodontycznego – jeśli tylko jest to możliwe.

Licówki Zduńska Wola nakładane są na odpowiednio wcześniej przygotowane zęby. Najczęściej trzeba je nieco spiłować. Trwałość licówek jest dość spora – zależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą wytrzymać nawet do 15 lat albo i dłużej. Najbardziej wytrzymałe są te porcelanowe, ale także najdroższe. Tańszą alternatywą jest kompozyt.

Kto powinien zdecydować się na licówki Pabianice?

Jest to rozwiązanie dla tych, który chcą skutecznie ukryć drobne niedoskonałości w uzębieniu i uczynić swój uśmiech znacznie bardziej estetycznym. Licówki Zduńska Wola nie mogą być natomiast stosowane na zęby objęte próchnicą oraz te, które były poddawane leczeniu kanałowemu. Przeciwwskazaniem dla licówek są także choroby dziąseł czy zgryzu. Nie poleca się ich również osobom zgrzytającym i zaciskającym mocno zęby – znacznie szybciej mogą zostać uszkodzone.

Tak więc dzięki licówkom możemy trwale skorygować wygląd swoich zębów. Aby dowiedzieć się, czy jest to dobre rozwiązanie także dla nas, warto wybrać się na fachową konsultację – profesjonalny stomatolog doradzi, czy warto podjąć się takiego zabiegu i omówi wszystkie ewentualne niejasności. Wygląd zębów można poprawić już w ciągu trzech wizyt.