zdrowe zęby, dentysta

Ile kosztuje wizyta u dentysty w Olsztynie?

Podziel się

Kiedy pojawia się ból zęba, w pierwszej kolejności myślimy o jego uśmierzeniu i szybkim zapisaniu się na wizytę do stomatologa. Potem przychodzi druga myśl – ile to wszystko będzie mnie kosztować? Sprawdzamy cenniki olsztyńskich dentystów, aby nie dać się zaskoczyć.

Gabinet stomatologiczny Olsztyn i oferowane w nim usługi

Dentyści Olsztyn oferują cały wachlarz usług stomatologicznych. Niezależnie od tego, czy planujemy wizytę kontrolną, pragniemy usunąć kamień nazębny, odczuwamy ból, chcemy usunąć ósemkę, czy też wstawić implant, lekarze stomatolodzy przyjdą nam z pomocą.

Gabinety stomatologiczne w Olsztynie specjalizują się w leczeniu próchnicy, włączając w to endodoncję, czyli tak zwane leczenie kanałowe. Ponadto oferują szeroki zakres usług protetycznych, takich jak protezy, mikroprotezy, wkłady lane, czy korony. W razie konieczności wykonają także implanty.

Lekarze mawiają, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego dentyści Olsztyn zachęcają także do korzystania z badań i zabiegów o charakterze profilaktycznym. Regularnie warto wykonywać pantomogram, a także piaskowanie i scaling, czy fluoryzację.

Stomatolodzy Olsztyn i ich cenniki

Zróżnicowanie dotyczy nie tylko rodzajów oferowanych usług, ale także ich cen. I tak najbardziej korzystna dla portfela pacjentów jest profilaktyka – za wstępną konsultację zapłacimy w Olsztynie do 150 zł. Niektóre gabinety od stałych klientów nie pobierają opłat za kontrolę stanu uzębienia. Usuwanie kamienia z piaskowaniem to koszt około 200-250 zł. Cena może nieznacznie wzrosnąć, gdy do zabiegu dołączy się fluoryzację.

Leczenie ubytków zębowych jest już nieco mniej przyjemne dla naszych kieszeni. Ceny wypełnienia pojedynczego zęba zaczynają się od 200-250 zł, a odbudowy zęba na włóknie szklanym od 400 zł. Leczenie endodontyczne z wypełnieniem jednego kanału kosztuje co najmniej 400 zł. Im więcej kanałów, tym drożej, a przy wypełnieniu 4 kanałów cena przekroczy nawet 1000 zł.

1000 zł to także cena wyjściowa za usługi protetyczne, oferowane przez gabinet stomatologiczny Olsztyn. Na przykład korona zębowa kosztuje około 1300 zł, proteza natychmiastowa około 1000 zł, licówka porcelanowa 1500 -1800 zł, a proteza szkieletowa od 2000 do nawet 2200 zł. Jeszcze większym kosztem będą implanty, za pojedynczy ząb zapłacimy około 3000 zł. Do ceny samego implantu czy protez trzeba jeszcze doliczyć koszty przymiarek, a niejednokrotnie także leczenia innych zębów, aby implant się przyjął, czy korona miała stabilne oparcie.