zdrowe zęby, dentysta

Jak prawidłowo skorzystać z implantów zębów?

Podziel się

Jeżeli z jakiegoś powodu doszło u ciebie do utraty naturalnego korzenia zęba albo i kilku takich korzeni, zdecydowanie powinieneś spojrzeć na implanty Szczecin cennik, by być może nareszcie zainwestować w specjalistyczne wszczepy, zdolne do wypełniania niektórych ubytków. Umów się na pierwszą wizytę do dobrego gabinetu. Zgódź się choćby na wstępną konsultację, dzięki której dowiesz się, co takiego możesz zrobić ze swoim uzębieniem, by poprawić i jego stan, i jego wygląd.

Czy implanty Szczecin są dla każdego?

Odpowiedź na to pytanie może być dla ciebie delikatnie rozczarowująca, bo niestety implanty nie są takimi wszczepami, które można zastosować u każdego pacjenta. Pierwszym przeciwwskazaniem do ich wstawienia będzie ogólny zły stan zdrowia pacjenta. Jeżeli więc chorujesz na coś przewlekle, nie zapomnij o tym, by poinformować o tym lekarza. Bądź szczery i mów otwarcie o tym, jak się czujesz i z czym masz problem. Nie możesz niczego pominąć, bo w ten sposób, zakłamując lub zmieniając rzeczywistość, tylko ty ryzykujesz – poddaniem się zabiegowi, który jedynie ci zaszkodzi.

Innym przeciwwskazaniem będzie natomiast nieodpowiedni stan naturalnej kości, na którą implanty zębów Szczecin mają trafić. Jeżeli jakość tej kości jest niska, implant najprawdopodobniej się na niej nie przyjmie. A tak może się stać w przypadku rozwiniętych stanów zapalnych lub różnych innych nieprawidłowości. Możliwe jest jednak, że po ich usunięciu dalsze leczenie stanie się już realne. W większości przypadków ta niska jakość kości po prostu wydłuża czas całego procesu wszczepiania implantów.

Czy wszczepianie implantów to zabieg bezpieczny?

Implanty zębów Szczecin są wszczepiane w sposób i bezbolesny, i bezpieczny. W zdecydowanej większości przypadków, bo aż w 98%, zabieg kończy się w stu procentowym powodzeniem. Ten niewielki odłamek niepowodzeń wiąże się natomiast wyłącznie z nieprzyjęciem implantu przez kość. Nie jest więc groźnym stanem i nie oznacza jeszcze, że implanty Szczecin już nigdy nie zostaną wstawione. Najczęściej taki zabieg po prostu się ponawia, aż tak osiągnięcia odpowiedniego skutku. Implant trzeba zastosować na nowo.

Zawsze patrz jednak na to, jak prezentuje się implanty Szczecin cennik, by częściowo to właśnie na jego podstawie przewidywać efekty zabiegu. Im więcej za coś zapłacisz, tym prawdopodobnie lepsze to będzie.