monitory używane

Jak wybrać dobry monitor poleasingowy?

Podziel się

Monitory poleasingowe cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują zaawansowanego sprzętu, a jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży wydatek. Tani monitory renomowanych marek mogą posłużyć kilka, a nawet kilkanaście lat, a więc jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby właściwie dopasować sprzęt do osobistych potrzeb.

Przekątna matrycy

Monitory używane występują w wielu różnych wariantach. Sprawia to, że każdy może znaleźć urządzenie odpowiednie dla siebie. Wiadomym jest, że osoby, które mają zamiar wykorzystywać monitor poleasingowy do pracy muszą rzetelnie przeanalizować jego parametry. Ogromna znaczenie ma przekątna matrycy. Najczęściej waha się ona pomiędzy 19” a 24”, jednak tanie monitory mogą posiadać również większy rozmiar. Są one jednak mniej uniwersalne, a tym samym zainteresowanie nimi jest niższe.

Tanie monitory wykorzystywane np. przez zawodowych grafików, czy też testerów gier powinny wyróżniać się większą przekątną matrycy. Dobrze jest również postawić na panoramiczną proporcję obrazu. Wszystko to sprawi, że komfort korzystania ze sprzętu znacząco wzrośnie. Oczywiście monitory używane podczas pracy biurowej, czy też normalnego użytkowania nie muszą posiadać tak zaawansowanych parametrów.

Typ matrycy

Jeśli interesują Cię monitory poleasingowe kultowych marek, to koniecznie określ, jaki typ matrycy lepiej spełni twoje oczekiwania. Wiele zależy od tego, do jakich celów będzie wykorzystywane urządzenie. Wiadomym jest, że każdy użytkownik posiada inne oczekiwania. Plusem monitorów używanych z matową matrycą jest fakt, że są one mniej podatne na odbijanie światła. Mogą znajdować się nawet w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach.

Wiele osób decyduje się na tanie monitory z błyszczącą matrycą, ponieważ znacznie lepiej oddają one kolory. Ma to znaczenie dla tych, którzy cenią sobie nieprzeciętną jakość obrazu. Istotne jest jednak to, aby zwrócić uwagę, czy powierzchnia ekranu jest pokryta powłoką antyrefleksyjną, która chroni przed odbijaniem promieni słonecznych.

Rodzaj matrycy

Wybierając tani monitor poleasingowy należy także zwrócić uwagę na rodzaj matrycy. Dużym zainteresowaniem cieszy się wariant TN, który gwarantuje krótki czas reakcji. Jest to ważne podczas odtwarzania dynamicznych scen. Plusem jest również niska cena takich monitorów używanych. Za minus można uznać słabszą jakość obrazu.

Ci, którzy planują korzystać z monitora poleasingowego do celów zawodowych powinni postawić na matryce VA lub IPS. Gwarantują one najlepsze parametry użytkowe, a więc warto zapłacić nieco więcej.