modelina, plastelina

Jedyne w swoim rodzaju dziecięce projekty, czyli zabawki z modeliny

Podziel się

O tym, że dzieci się nudzą, wiedzą wszyscy rodzice. Jak zapewnić im dobrą zabawę, a do tego rozwijać wyobraźnię? Oferta sklepów jest pod tym względem bardzo różnorodna, ale i tak największą popularnością od lat cieszą się sprawdzone i uniwersalne masy plastyczne, jaką jest między innymi modelina dla dzieci. Można wyczarować z niej niezwykłe rzeczy.

Pomysł na dobrą zabawę

Modelina dla dzieci jest jedną z klasycznych mas plastycznych, która jednak charakteryzuje się jednym istotnym walorem – to, co uda się z niej stworzyć, można utwardzić i tym samym powstają wyjątkowe zabawki z modeliny, które dziecko może używać do codziennej zabawy. Jest ona nieco bardziej twarda niż tradycyjna plastelina i trzeba ją nieco dłużej wyrabiać, aby dziecko z łatwością mogło tworzyć z niej kulki, placuszki i wałeczki, które następnie wykorzysta do stworzenia rodzącego się w głowie projektu. Warto na tym etapie wspomóc je nieco w tym uelastycznianiu masy, aby nie zniechęciło się zbyt szybko. Tym samym jest to również okazja do wspólnego spędzania czasu.

Dzięki temu, że nad masą modelinową trzeba nieco popracować, to tym samym dziecko ćwiczy swoją rączkę. Pełni to bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecięcej motoryki, która jest niezbędna do późniejszej nauki pisania. Modelina świetnie nadaje się również do odwzorowywania nawet bardzo delikatnych wzorów. Można więc odbijać na niej stempelki i inne elementy. Wykończone elementy można łatwo utwardzić przy pomocy wrzącej wody lub w piekarniku. Efektem są trwałe zabawki i dekoracje.

Modelina zabawki i figurki na upominki

Utwardzone zabawki z modeliny są trwałe i twarde. Dziecko może więc z powodzeniem wykorzystać je w swoich zabawach. Z materiału tego można również wykonać praktyczne przedmioty i ozdoby, które będą wyjątkowym prezentem dla bliskich osób, między innymi prezenty dla babci czy dziadka. Powstają również z niego ulubione postacie, zwierzątka czy laleczki, które efektownie ozdobią dziecięcą półeczkę.

Masa dostępna jest w bardzo różnych kolorach. Może to być kilka podstawowych lub nawet kilkanaście różnych odcieni. Dzięki temu powstaną piękne i wyjątkowe figurki. Modelina zabawki do nabycia jest również w dodatkowymi akcesoriami, które ułatwią tworzenie ciekawych prac. Ma ona więc bardzo wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest oczywiście wzbudzenie kreatywności i rozwijanie wyobraźni. Tworząc z modeliny podarki dla najbliższych dziecko widzi również w tym praktyczny sens swojej zabawy, co niewątpliwe jest również bardzo istotne dla jego rozwoju.