kasetony 3d, panele 3d

Kasetony 3d – co warto o nich wiedzieć?

Podziel się

Ciekawie zaaranżowane ściany pozwalają stworzyć mieszkanie, które jest niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Najczęściej do dekoracji ścian wykorzystujemy farbę lub tapety. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jak wykorzystać panele ścienne 3d?

Kasetony 3d – co to jest?


Panele 3d z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić! Efekty, które można uzyskać w pomieszczeniu, są wyjątkowe.

Panele ścienne 3d nie tylko wyglądają bardzo ciekawie, ale również bardzo pozytywnie wpływają na odbiór wnętrza. Trójwymiarowy efekt sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Znaczy to, że panele 3d można wykorzystać, by uzyskać prawidłowe proporcje pomieszczenia. Pokój można wydłużyć, poszerzyć lub sprawić, że będzie wydawał się wyższy.

Panele ścienne 3d mogą być wykonane z płyty MDF, gipsu, betonu, poliuretanu czy tapicerki. Możliwości są naprawdę bardzo szerokie. Dzięki temu kasetony 3d sprawdzają się w wielu aranżacjach.

Jak wykorzystać panele 3d?

Panele ścienne 3d gipsowe są bardzo popularne. Są wykonane na bazie gipsu, siatki wzmacniającej oraz włókna szklanego. Ich dużą zaletą jest możliwość samodzielnego malowania, co pozwala na otrzymanie dokładnie takich kolorów, jakie są niezbędne do wykończenia mieszkania.

Kasetony 3d tapicerowane to idealny pomysł do sypialni, gdzie sprawdzą się jako zagłówek łóżka. Szeroka kolorystyka pozwala na stworzenie bardzo różnorodnych kompozycji. Również w pokoju dzieci świetnie sprawdzą się panele 3d. Nasze pociechy mają wiele bardzo różnorodnych pomysłów. Kasetony 3d tapicerowane zapewnią im nie tylko bezpieczeństwo, ale również ciszę w domu. Świetnie wygłuszają.

Panele ścienne 2d z płyty MDF idealnie wygłuszają pomieszczenie, są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Można je nabyć w wersji do samodzielnego malowania, jak i wykończone.

Ciekawym pomysłem są również kasetony 3d ażurowe. Można je zamontować na ścianie, co da niezwykle ciekawe efekty, ale również można wykorzystać je do wydzielenia mniejszych części pomieszczenia. Dzielenie pokoju ściankami kartonowo-gipsowymi nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Pokój może stać się mały i przytłaczający. Wykorzystując panele 3d ażurowe uzyskamy potrzebne podziały, a jednocześnie zachowamy wrażenie przestrzeni we wnętrzu.

Kasetony 3d to ciekawy pomysł na wnętrze, które zachwyci niebanalnym wyglądem. Warto pamiętać, że wykorzystując kasetony, możemy zmienić wygląd każdego pomieszczenia w mieszkaniu.