remont

Jakie zalety mają kasetony sufitowe?

Podziel się

Eleganckie kasetony sufitowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na nowoczesne kasetony ścienne i sufitowe.

Jakie największe zalety?

Panele sufitowe królowały w latach 90-tych ubiegłego wieku i po dłuższej przerwie ponownie powracają na rynek. Dzięki eleganckim kasetonom można w umiejętny sposób pokryć ubytki, uszkodzenia i rozwiązać raz na zawsze problem z nierównościami na suficie lub ścianie. Kasetony ścienne wbrew pozorom cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w starszych pomieszczeniach, ale również w nowoczesnym budownictwie.

W nowych budynkach, dzięki kasetonom sufitowym i ściennym, można uzyskać idealnie gładkie powierzchnie bez potrzeby szpachlowania. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Skuteczna warstwa izolacyjna

Panele sufitowe stanowią bardzo skuteczną warstwę izolacyjną, dlatego też doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach znajdujących się bezpośrednio pod stropem. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na dobrą termoizolację.

Osoby, które chcą znacząco poprawić warunki termiczne w swoim mieszkaniu powinny postawić na dość grube kasetony ścienne. Godne polecenia są na przykład oryginalne kasetony o grubości 28 mm, które dodatkowo wyposażone są w specjalny system zakładek. Dzięki tego typu rozwiązaniu w bardzo prosty sposób będzie można zniwelować mostki termiczne.

W bardzo zimnych pomieszczeniach będzie można położyć niezawodne kasetony styropianowe bezpośrednio na ściany zewnętrze, dzięki czemu będzie można zyskać dodatkową warstwę ochronną.

Walory estetyczne

Dla większości osób największą zaletą kasetonów sufitowych i ściennych jest oczywiście oryginalny design, który dla wielu osób odgrywa kluczową rolę. Dzięki umiejętnie wybranym kasetonom można zyskać praktyczną dekorację wnętrza.

Nowoczesne kasetony sufitowe mogą mieć różnorodną strukturę i kolorystykę, dlatego też pasować będą praktycznie do każdego wnętrza. Ciekawą propozycją mogą okazać się niesamowite kasetony 3D. Nie można zapominać także o drewnopodobnych kasetonach, które do złudzenia imitują naturalne drewno.

Opisując największe zalety kasetonów warto wspomnieć także o tym, że są one łatwe w montażu i w każdej chwili można pomalować je na dowolny kolor. Inwestując w solidne farby akrylowe, można niewielkim kosztem całkowicie zmienić estetykę danego wnętrz.