dentysta, stomatolog

Kiedy odłożyć wizytę u dentysty?

Podziel się

O konieczności regularnych wizyt u stomatologa wiedzą wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że istnieją przeciwwskazania do takiej wizyty. Kiedy warto odłożyć wizytę u lekarza dentysty na późniejszy termin?

Przeziębienie

Katar, kaszel, podwyższona temperatura to podstawowe przeciwwskazania do wizyty w gabinecie dentystycznym.

Dentysta Zabrze Zaborze przyjmie wyłącznie pacjenta, który czuje się dobrze. Z pozoru niegroźny katar czy lekkie przeziębienie może zwiastować poważną infekcję bakteryjną lub wirusową. W takiej sytuacji wizyta u stomatologa powinna poczekać na późniejszy termin.

Należy również zwrócić uwagę na lekarza dentystę i zadbać o jego zdrowie. Chory pacjent to za chwilę chory lekarz.

Miesiączka


Bardzo często jest to niespodzianka dla wielu kobiet, ale miesiączka jest również powodem, dla którego warto odłożyć wizytę u stomatologa.

W czasie miesiączki zmniejsza się krzepliwość krwi. Wzrasta ryzyko krwotoku. Klinika dentystyczna Zabrze zaleca przesuniecie takich zabiegów jak usuwanie zębów, wszczepienie implantów czy zabiegi przeprowadzane na dziąsłach.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża to bardzo radosny, ale trudny czas dla kobiety. Warto zadbać o siebie jeszcze przed zajściem w ciążę.

Dentysta Zabrze Zaborze powinien być odwiedzony przez przyszła mamę nim zajdzie w ciążę. Warto wtedy naprawić zęby, wyleczyć próchnicę oraz choroby dziąseł. Trzeba pamiętać, że przynajmniej przez dziewięć miesięcy kobieta powinna unikać leczenia zębów. Warto również zrezygnować z wizyt u lekarza stomatologa w okresie karmienia piersią.

Opryszczka wargowa

Opryszczka jest chorobą wirusową skóry i błon śluzowych. Jest to schorzenie, które jest nieestetyczne, ale również bardzo bolesne.

Klinika dentystyczna Zabrze nie powinna być odwiedzana przez pacjenta, gdy wystąpi opryszczka, która pojawia się zawsze wtedy, gdy organizm jest osłabiony. Wizyta u dentysty w tym czasie może okazać się bardzo bolesna. Pacjent będzie czuł się niekomfortowo. Podczas badania może dojść do podrażnienia zainfekowanego miejsca.

Koniecznie trzeba również pamiętać, że wirus HSV-1 jest wyjątkowo zaraźliwy. W tej sytuacji, tak jak w czasie innych infekcji, warto mieć na uwadze również zdrowie personelu medycznego.

Stomatolog Zabrze powinien być odwiedzany regularnie. Pozwoli to uniknąć zaawansowanych chorób zębów oraz dziąseł, których leczenie może okazać się długotrwałe. W wymienionych sytuacjach warto jednak odłożyć wizytę u dentysty Zabrze Zaborze na kilka dni.