wizyta u dentysty

Leczenie kanałowe u dentysty

Podziel się

To właśnie leczenia kanałowego boi się zdecydowana większość pacjentów odwiedzająca gabinety stomatologiczne. No i trudno się im dziwić. Każdy dentysta Łask potrafi takie leczenie przeprowadzać, ale nie każdy potrafi robić to tak, by było ono zupełnie bezbolesne. Strach wzmagany jest również przez brak wiedzy na temat zabiegu. Warto więc nieco dokładniej się z nim zapoznać, zanim zasiądzie się na fotelu stomatologicznym.

Ile trwa zabieg?

To pytanie dentysta Pabianice słyszy niemalże od każdego pacjenta. Każdy chce przecież jak najszybciej opuścić gabinet, by ewentualne katusze już się skończyły. Leczenie kanałowe zawsze będzie jednak dłuższe od borowania i łatania zwykłych dziur. Ten zabieg jest znacznie bardziej skomplikowany i wymaga przeprowadzenia kilku kluczowych etapów, które ostatecznie mogą potrwać łącznie nawet do dwóch godzin. Bywa i tak, że leczenia nie da się ukończyć na jednej wizycie. Wtedy pacjent zapisywany jest na kolejną sesję.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Aby stomatolog Łask uzyskał jak najlepszy wgląd w zęby, przed leczeniem kanałowym niezbędne okazuje się wykonanie szczegółowych zdjęć rentgenowskich. Takie zdjęcia są doskonałym źródłem informacji dla każdego lekarza. Prezentują one ilość kanałów występujących w konkretnych zębach, a także pokazują, jak długie one są oraz w jaki sposób przebiegają. Na podstawie wszystkich tych informacji uzyskanych w ramach zaledwie jednego zdjęcia stomatolog Łask jest w stanie odpowiednio zaplanować cały zabieg i efektywnie go przeprowadzić.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie rozpoczyna się otwarciem korony zęba. W ten sposób dentysta dociera do kanałów chorego zęba i zaczyna je powoli oczyszczać – jest to najważniejszy i podstawowy element leczenia kanałowego. Efekt jest oczywiście taki, że ząb obumiera. Dentysta Łask usuwa z kanałów nie tylko szkodliwe bakterie próchnicowe, ale też i całą miazgę, która mogła być jeszcze zdrowa. Ząb po leczeniu kanałowym wciąż nadaje się jednak do użycia. Pomimo tego, że jest martwy, potrafi znakomicie spełniać swoje funkcje, dlatego nie trzeba się go pozbywać, co byłoby raczej mało rozsądnym rozwiązaniem.

Czy leczenie kanałowe u dentysty jest bolesne?
To pytanie zadają natomiast wszyscy, którzy w jakimś stopniu boją się leczenia stomatologicznego. Na szczęście nie taki diabeł straszny, jak go malują. Profesjonalny dentysta Pabianice zawsze potrafi zadbać o to, by pacjent nawet podczas długiego i skomplikowanego leczenia kanałowego nie odczuwał większego dyskomfortu czy typowego bólu.