dentysta, szczoteczki do zębów, dbanie o zęby

Leczenie stomatologiczne prywatnie, czy na fundusz?

Podziel się

Regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne. Kontrolowanie swoich zębów wpływa na nasz komfort, a zarazem spokój, ponieważ wiemy, że nie mamy żadnych powodów do obaw. Jednak, gdy konieczne okaże się rozpoczęcie leczenia, zaczynamy się zastanawiać czy wybrać usługi dentystyczne prywatnie, czy na NFZ?

Leczenie prywatne to kompleksowe i fachowe usługi

Chcąc udać się do stomatologa prywatnie wcale nie, musimy daleko szukać. Klinika dentystyczna Łódź to jedno z miejsc oferujących pełen pakiet zabiegów i możliwość dopasowania terminu, który będzie nam odpowiadał.

W takich gabinetach dentysta Łódź pracuje na nowoczesnym sprzęcie, co ma wpływ na jakość prowadzonego leczenia. Dzięki temu zadowolenie pacjentów jest jeszcze większe, niż w przypadku innych placówek.

Zapisując się na prywatną wizytę nie, musimy również długo czekać. Niekiedy występują dolegliwości, które powinny być, jak najszybciej rozwiązane dlatego jest to bardzo duży plus takich gabinetów.

Leczenie na fundusz – wyłącznie podstawowe

Korzystanie z gwarantowanych świadczeń to nic złego. Zwykła kontrola to czynność, którą przeprowadzi dentysta Łódź zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Dlatego, jeśli nasze zęby nie wymagają skomplikowanego leczenia, możemy spokojnie udać się do dentysty, który przyjmuje na fundusz.

Problem może pojawić się np. podczas leczenia kanałowego, gdzie osoby dorosłe mogą wyleczyć za darmo jedynie zęby przednie. W takiej sytuacji za resztę zębów musimy zapłacić z własnej kieszeni. Jest to bardzo niekorzystne dla wielu pacjentów.

Wyjątek stanowią jedynie kobiety w ciąży i podczas połogu, które mogą leczyć zęby wszędzie bez ograniczeń. Ważne jest, żeby przed wizytą poinformować dentystę o swoim stanie. Stomatolog Łódź będzie wtedy wiedział jak, ma postępować z taką pacjentką.

Ostateczna decyzja zależy od sytuacji finansowej

Nie wszystkich stać na leczenie prywatne dlatego każdy z nas powinien wiedzieć, że przysługuje mu leczenie stomatologiczne w ramach ubezpieczenia. Comiesięczne odprowadzanie składek uprawnia do bezpłatnego korzystania z usług stomatologa. Jednak są pewne minusy gabinetów stomatologicznych, które przyjmują takich pacjentów.

Długi czas oczekiwania i niepełna oferta darmowych świadczeń. Osoby korzystające z darmowej opieki dentysty z pewnością spotkały się z dużymi kolejkami i koniecznością wykonywania pewnych etapów leczenia prywatnie.

Często nawet z nagłym bólem zęba może być problem z przyjęciem pacjenta. Co więcej, personel nie zawsze jest miły i niechętnie kieruje takie osoby na wizytę. Na takie sytuacje nie może pozwolić sobie wiele dobrych miejscach m.in. klinika dentystyczna Łódź, ponieważ tam każdy znajdzie pomoc, a stomatolog Łódź nie będzie traktował nas przedmiotowo.