uśmiech, dentysta, stomatolog

Implanty zębów

Podziel się

Implanty zębów to obecnie najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków zębowych. Choć pojawiła się na rynku już dość dawno temu, do tej pory nic jej nie zastąpiło i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Oznaczać to może, że jest to najdoskonalsza metoda zastępowania naturalnych zębów i pewnie nic nie zastąpi jej aż do czasu, gdy ludzie będą w stanie wyhodować sobie nowe zęby.

Nie bez wad

Nie da się ukryć, że implanty zębów Poznań mają wiele wad. Jest to przede wszystkim zabieg bardzo kosztowny, szczególnie w przypadku, gdy chce się wykonać więcej niż jeden ząb. Z tego powodu wiele osób wciąż się na to nie decyduje, ale prawda jest taka, że wszelkie inne rodzaje uzupełnień protetycznych są daleko mniej wygodne, zaś komfort posiadania implantów jest praktycznie bezzębny. Ci więc, który zdecydowali się na implanty Poznań, uważają, że zdecydowanie było warto.
Inną poważną wadą jest fakt, że na efekt ostateczny trzeba czekać długi czas. Najpierw bowiem wszczepia się implant, czyli metalową, zwykle tytanową, śrubę, która musi zrosnąć się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po tym montuje się koronę zęba, czyli tę część, która wystaje ponad dziąsło. Powoduje to, że przez okres zrastania się implantu z kością trzeba pogodzić się z brakiem zęba lub zdecydować się na tymczasowe uzupełnienie, na przykład gdy brak znajduje się z przodu. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że wielu stomatologów wykonujących implanty zębowe Poznań wykonuje takie uzupełnienia, na przykład z włókna szklanego, gratis – w cenie zabiegu.

Bliskie ideałowi

Wszystkie te niedogodności, jakie mają implanty zębowe Poznań, nie mają jednak większego znaczenia jeśli weźmie się pod uwagę fakt, jakie korzyści dają implanty Poznań. Niestety żadne z uzupełnień protetycznych tradycyjnych, jak protezy, mosty czy korony, nie dają ani pełni komfortu, ani też w pełni naturalnego wyglądu czy odczuć. To powoduje, że trudno jest czuć się zupełnie pewnie, nosząc je, zwłaszcza gdy jest się młodą osobą. Takie uzupełnienia mogą na przykład zacząć się chwiać czy wręcz wypadać. Implanty zębów Poznań zaś nie tylko są w pełni stabilne i niezwykle trwałe, ale też bardzo naturalne, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i odczucia. Mając je, można praktycznie zapomnieć, że posiada się sztuczny ząb czy zęby, co nie jest możliwe w przypadku innych uzupełnień. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które ciężko przeżywają stratę zęba albo po prostu chcą zagwarantować sobie maksymalny komfort i estetyczny wygląd.