dentysta, stomatolog

Leczenie zębów bez bólu

Podziel się

Z minionej epoki wielu dzisiejszych dorosłych wyniosło strach przed dentystą. Wizyta u stomatologa kojarzy im się jedynie z bólem i nieposzanowaniem granic pacjenta. Niestety z tego powodu sami sobie szkodzą – nie odwiedzają dentysty regularnie, szukają specjalisty dopiero, gdy ból jest nie do zniesienia. Zamiast niezbyt uciążliwego małego zabiegu leczenie może być wieloetapowe, żmudne i długie. Nawet najlepszy dentysta Zabrze nie da gwarancji sukcesu leczenia kanałowego przy zaawansowanej infekcji. Dlatego warto się przemóc i udać się na kontrolę zębów, nawet jeśli te nie dają objawów bólowych.

Dlaczego profilaktyka jest ważna przy leczeniu zębów?

Infekcje zębów przebiegają bez większych dolegliwości przez długi czas. Gdy jednak zaczynają się bóle leczenie jest bardzo trudne i często wymaga odbudowania dużej powierzchni zębowej. Dlatego też zalecenia, jakie podaje klinika stomatologiczna Zabrze mówią o kontroli raz na pół roku, gdy chodzi o dzieci i minimum raz w roku w przypadku pacjentów dorosłych. Dzieci muszą odbywać profilaktykę częściej, ponieważ próchnica i infekcje przebiegają zdecydowanie szybciej w przypadku zębów mlecznych. Pierwsze oznaki zaatakowania przez próchnicę zębów to delikatne przebarwienia, drobne rysy na szkliwie. Dopiero później różnica w kolorze staje się bardziej widoczna. Jeśli ubytki zostaną wykryte na tym etapie dentysta Zabrze może je wypełnić bardzo szybko, bezboleśnie i bezinwazyjnie. Jeśli jednak nie, dochodzi do przerwania ciągłości szkliwa, a infekcja będzie postępować aż do objęcia nerwów – wtedy konieczne będzie, aby stomatolog Zabrze przeprowadził długotrwałe leczenie i być może wypełnianie kanałów zębowych.

Czy stomatolog Zabrze może przeprowadzać leczenie w sposób bezbolesny?

Klinika stomatologiczna Zabrze ma w ofercie leczenie wielu rodzajów schorzeń zębów. Przy niektórych pacjent nie doświadcza bólu, jednak jeśli leczenie jest bardziej zaawansowane można skorzystać ze znieczulenia. Zarówno klasyczne zastrzyki, jak i znieczulanie dobierane komputerowo mają za zadanie sprawić by leczenie było mniej uciążliwe i nieprzyjemne. Ważnym jest by jasno powiedzieć, że oczekuje się znieczulenia – wtedy lekarz stomatolog Zabrze dobierze anestetyk adekwatny do zabiegu przeprowadzanego na pacjencie. Ważne aby leczenie było przeprowadzane bez stresu pacjenta.