gniazdo modułowe

Najpopularniejsze rodzaje gniazd modułowych dostępne na rynku

Podziel się

Gniazda modułowe znaleźć można w każdym pomieszczeniu, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiednie modele. Szeroka i różnorodna oferta gniazd modułowych sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać najlepsze modele do swojego mieszkania.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje gniazd elektrycznych?

W dzisiejszych czasach standardem jest gniazdo modułowe z klapką i bardzo szczelną obudową, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach wilgotnych. Coraz większą popularność zdobywają również gniazdka z wyrzutnikiem wtyczki, które znacząco ułatwiają jej wyjmowanie i co najważniejsze nie ma ryzyka wyrwania gniazdka bezpośrednio z puszki.

Wielu renomowanych producentów oferuje także gniazda modułowe z ogranicznikiem przepięć klasy D. Tego typu akcesoria doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie podłączony jest bardzo wrażliwy sprzęt elektroniczny. W starych instalacjach elektrycznych można spotkać także gniazdka z wyłącznikiem różnicowoprądowym, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo.

Nowoczesne gniazdka dla wymagających

Producenci na bieżąco unowocześniają swoje produkty, dzięki czemu co sezon oferują nowe kolekcje gniazdek i włączników. Dla rodzin z dziećmi doskonałą propozycją mogą okazać się specjalne gniazda modułowe z zamykaną klapką. Nowością na rynku są gniazdka, które działają tylko wtedy, gdy włoży się do nich wtyczkę. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można uniknąć porażenia prądem.

Na półkach sklepowych dostępne są także gniazda elektryczne modułowe z kluczem i dodatkowym portem USB do ładowania. W dzisiejszych czasach jest duże zapotrzebowanie na różnego typu urządzenia mobilne, dlatego też dodatkowy port USB może okazać się bardzo przydatny. Na samym końcu warto wspomnieć o praktycznych gniazdach antenowych, telefonicznych, głośnikowych i modelach do sieci komputerowej.

Stopień ochrony IP ma znaczenie

Wysokiej jakości gniazda elektryczne modułowe powinny charakteryzować się odpowiednim stopniem IP. Mowa tutaj oczywiście o odporności gniazd na wilgoć i pył. Gniazda modułowe, które przeznaczone są do wnętrz zazwyczaj mogą pochwalić się stopniem ochrony na poziomie IP44.

W garażach, saunach i łazienkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się gniazda elektryczne modułowe ze stopniem ochrony IP56. Na zewnątrz najczęściej wykorzystuje się z kolei gniazda w skrzynce o stopniu ochrony IP67. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na gniazdo modułowe od renomowanego producenta o wysokim stopniu IP.