telefony

Najpotrzebniejsze akcesoria telefoniczne

Podziel się

Posiadanie smartfona nieodłącznie wiąże się z użytkowaniem kilku podstawowych sprzętów. Takie akcesoria telefoniczne jak ładowarka czy słuchawki są zazwyczaj dołączane do telefonu, jednak nie trzeba się ograniczać do korzystania z bazowej wersji.

Ładowarka telefoniczna

Ładowarka telefoniczna jest dołączana do większości telefonów jako bazowe akcesorium. Do coraz większej ilości telefonów producenci dokładają ładowarki z opcją fast charge, pozwalającą na niezwykle szybkie naładowanie baterii smartfona do pełna. Czytelnicy blog GSM podkreślają wygodę tego rozwiązania, gdy na przykład trzeba szybko wyjść z domu, a bateria smartfona jest słaba.

Można również zainwestować w takie nowinki telefoniczne jak ładowarka indukcyjna. Umożliwia ona ładowanie baterii smartfona bez podłączania go do kabelka. Na blog GSM można przeczytać, że to wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla osób, którym często zdarza się przypadkowe uszkodzenie ładowarki na kabel USB.

Słuchawki telefoniczne

Akcesoria telefoniczne jak słuchawki również są z reguły dołączane do telefonu, jednak to najbardziej podstawowy model, niezupełnie sprawdzający się na przykład podczas biegania. Zwykłe słuchawki na kabel wystarczą do słuchania muzyki w środkach komunikacji miejskiej czy na spokojnym spacerze z pupilem, jednak niektóre sytuacje wymagają słuchawek do zadań specjalnych.

Obecnie można nabyć takie nowinki telefoniczne jak słuchawki na bluetooth czy ze specjalnymi zausznikami, pozwalającymi pozostać im na uszach nawet podczas szybkiego ruchu.

Fanom gadżetów na pewno spodobają się słuchawki w wersji zimowej, pozwalające na jednoczesne zachowanie ciepła. W tym rodzaju akcesoriów telefonicznych słuchawki są wbudowane w nauszniki, zapewniające ciepło i komfort w chłodniejsze dni.

Ochrona telefonu przed uszkodzeniem

Wśród akcesoriów telefonicznych do ochrony ekranu smartfona przed uszkodzeniem można wyróżnić najtańsze folie ochronne, szkła hartowane ze średniej półki cenowej oraz najdroższe etui z nakładką na ekran.

Folie ochronne pozwalają na ochronienie ekranu przed uszkodzeniami mechanicznymi, związanymi z noszeniem telefonu w kieszeni czy torbie: zabezpieczą ekran przed zarysowaniem kluczami i innymi ostrymi przedmiotami, które mogą je uszkodzić. Folia nie zapewnia jednak ochrony przed upadkiem czy przecięciem ekranu.

Szkła hartowane są zdecydowanie pewniejszym, choć nieco droższym gadżetem zabezpieczającym telefon. Pozwalają zamortyzować upadek, unikając uszkodzeń ekranu.

Najdroższą opcją są etui, które zazwyczaj zapewniają również ochronę przed wodą. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć ekran tanią folią ochronną, bowiem w przypadku dostania się na przykład piasku pod etui – ekran ulegnie zarysowaniu.