dentysta, stomatolog

Planowanie leczenia u stomatologa

Podziel się

Początek roku to naprawdę dobry czas, aby wybrać się do lekarza stomatologa i zaplanować leczenie. Niestety często okazuje się, że sporo jest do zrobienia, a koszty te mogą nie być małe. Mimo wszystko warto, ponieważ zbyt długie zaniedbywanie zdrowia jamy ustnej może doprowadzić do bardzo wielu powikłań, które są naprawdę groźne.

Klinika stomatologiczna Gdynia

Czym wyróżnia się renomowana klinika stomatologiczna w Gdyni? Tym, że usługi są tam prowadzone na naprawdę bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób to sprawdzić? Między innymi poprzez to, jaka jest możliwość diagnostyki na miejscu. Jeżeli będzie można wykonać tam nie tylko zwykłe zdjęcie rentgenowskie zęba, ale też RTG panoramiczne oraz tomografię komputerową, to naprawdę istotne informacje o jakości świadczonych usług. Tylko w najlepszych klinikach jest bowiem tak zaawansowana aparatura pozwalająca na dokładną diagnostykę.

Stomatolog Gdynia Orłowo

Dlaczego istotna jest tak dokładna diagnostyka? Między innymi ze względu na to, by prawidłowo planować leczenie. Każdy dobry stomatolog chce wiedzieć, jak położone są zęby. To istotne między innymi przed planowaniem leczenia kanałowego, ponownego leczenia kanałowego, leczenia odbudowy kości lub wszczepienia implantu zębowego. Zdjęcie przydaje się również przed wyrwaniem zęba, nawet jeżeli nie jest on trudno położony. Jest natomiast konieczne wtedy, gdy planowane jest usuwanie ósemek lub dłutowanie zęba.

Dentysta Gdynia Orłowo na NFZ

W ramach ubezpieczenia podstawowego niestety nie można liczyć na skomplikowane leczenie stomatologiczne. Za takie procedury zawsze trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Mimo wszystko warto wiedzieć, gdzie w mieście znajduje się gabinet stomatologiczny, który ma podpisany kontrakt z NFZ, bo w takim miejscu można leczyć dzieci. Dzieci oraz młodzież mają bowiem pełną opiekę stomatologiczną w ramach ubezpieczenia. Poza tym mogą korzystać również z refundacji na aparaty ortodontyczne. To cenna informacja, ponieważ gdy człowiek wkracza w dorosłość, za leczenie zębów u ortodonty musi zapłacić już z własnej kieszeni.

Planowanie leczenia zębów

Zęby nie muszą być leczone w tym samym czasie. Można to wszystko rozłożyć w czasie i zaplanować, a za niektóre zabiegi zapłacić w ratach. Niektóre wyniki Mają bowiem możliwość rozłożenia opłat i umieszczania ich systemie ratalnym. Stomatolog Gdynia Orłowo – być zaproponuje jakieś rozwiązanie. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z kliniką.