ortodoncja

Prosty zgryz – pytania i odpowiedzi

Podziel się

Przy dzisiejszych możliwościach, jakie daje stomatologia, każdy ma szansę spełnić marzenie o idealnym uzębieniu. Piękny uśmiech i prawidłowy zgryz zapewnić może leczenie u dobrego specjalisty. Ortodonta Poznań dba o satysfakcję swoich pacjentów. Poniżej odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące usuwania wad zgryzu.

Dlaczego warto zadbać o prawidłowy zgryz?

Głównym powodem zgłaszania się do gabinetów ortodontycznych jest chęć poprawy własnej urody. Wady zgryzu i krzywe zęby bardzo niekorzystnie wpływają na wygląd nie tylko jamy ustnej, ale także całej twarzy. Nieprawidłowe ustawienie żuchwy i szczęki zupełnie zmienia układ i proporcje kości, często uwydatniając inne elementy, np. nos czy brodę. Ortodoncja Poznań gwarantuje pozytywną zmianę w zakresie estetyki twarzy, wpływając tym samym na lepsze samopoczucie pacjenta, większe zadowolenie i pewność siebie. Nie można jednak pomijać innych korzyści wynikających z leczenia. Aparat na zęby Poznań rekomendowany jest także z uwagi na zdrowie. Warto mieć na uwadze fakt, że krzywe zęby są nie tylko nieestetyczne, ale również mogą ścierać się, prowadząc tym samym do bólu głowy, migren, problemów zatokami. Należy także wspomnieć o wadach wymowy i próchnicy, które również bywają częstym efektem nieprawidłowego ustawienia zębów.

Aparat na zęby Poznań – kto może skorzystać?

Na leczenie ortodontyczne może dziś zdecydować się każda osoba, u której rozpoznana zostanie choćby minimalna nieprawidłowość zgryzu. Ortodoncja Poznań zajmuje się eliminacją wszelkich wad w tym zakresie. Terapię można rozpocząć w przypadku m.in. diastemy, tyłozgryzu, przodozgryzu, zgryzów zamkniętych bądź otwartych, a także każdego złego ustawienia zęba względem pozostałych. Przy dzisiejszych możliwościach, jakie mają dobre gabinety (np. Ortodonta Poznań) skuteczne leczenie gwarantowane jest osobom w każdym wieku. Różnice mogą dotyczyć rodzaju zastosowanego aparatu lub czasu trwania terapii.

Czy mogę wybrać aparat ruchomy?

Spora grupa pacjentów, którzy odwiedzają gabinet ortodontyczny w Poznaniu, pyta o możliwość leczenia aparatem ruchomym. Wynika to głównie z chęci uniknięcia noszenia go bez przerwy. Aparat ruchomy, w przeciwieństwie do modelów stałych, można w dowolnym momencie wyjąć. Warto jednak podkreślić, że w przypadku dorosłych taka forma leczenia nie jest wskazana z uwagi na niską skuteczność. Aparaty ruchome polecane są jedynie dzieciom do 12 roku życia. W późniejszym okresie życia zdecydowanie lepsze efekty osiąga się za pomocą aparatów stałych. Dla poprawy komfortu można wybrać wersje estetyczne, które są znacznie mniej widoczne niż metalowe.