skup kamienic, kamienica

Skup kamienic w Katowicach

Podziel się

W polskich miastach znajduje się wiele ciekawych kamienic, jednakże wiele z nich jest w złym w stanie. Jest to spowodowane tym, że właściciele nie mają środków na remont budynku lub też po prostu nie są znani.

Do czego służą kamienice?

Centra miasta w Polsce obsiane są dobrze wyglądającymi kamienicami, które wyremontowano i przeznaczono do wydzielenia lokali mieszkalnych lub też usługowych. Niestety wiele budynków jest w złym stanie, który stale się pogarsza. Jak wiadomo, budynki te wybudowano wiele lat temu, przez co duża część z nich jest poddana opiece lokalnego konserwatora zabytków. Wiąże się to z tym, że nie kamienice nie mogą być zburzone lub też remontowane zgodnie z chęciami właściciela. W sieci znaleźć można wiele ogłoszeń zatytułowanych: „kupię kamienicę Katowice”. Jak wiadomo, Katowice to miasto z bogatą historią i z bardzo ładną starą zabudową. Osoby, które są właścicielami kamienic a których nie stać na remont budynku zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, decydują się na sprzedaż swojej nieruchomości. Jest to decyzja jak najbardziej trafna, ponieważ jak wiadomo mimo tego, że budynek może nie być używany dalej trzeba opłacać wszelkie podatki związane z nieruchomością.

Lokale usługowe oraz mieszkaniowe

Znajdujące się w polskich miastach kamienice to budynki o ogromnym potencjale, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jest to przede wszystkim szansa na stworzenie ciekawego miejsca spotkań i handlu. Warto pamiętać o tym, że kamienice można zaadaptować do wielu funkcji. Najczęściej górne piętra przeznaczone są dla lokali mieszkalnych, których mieszkańcy przynoszą stały zysk właścicielowi kamienicy. Dolne piętra i parter to przede wszystkim przestrzeń, którą przeznaczyć można dla handlu oraz usług. Jak wiadomo, kamienice mogą mieć powierzchnię łączną dochodzącą nawet do kilku tysięcy metrów kwadratowych. Można to wykorzystać do stworzenia niepowtarzalnego miejsca, które będzie służyło do wielu celów. Skup kamienic Katowice to okazja na pozbycie się niepotrzebnej i kłopotliwej nieruchomości położonej w stolicy górnego Śląska. Większość kamienic w mieście pochodzi jeszcze z czasów niemieckiego władztwa nad miastem, z tego też powodu mają one bardzo bogatą wartość architektoniczną. Przeglądając ogłoszenia „sprzedam kamienicę Katowice” można natrafić na bardzo ciekawe budynki, które często nie wymagają większego remontu.