gabinet stomatologiczny

Wizyta kontrolna u stomatologa

Podziel się

Wiele osób niestety bagatelizuje problem bolących zębów i zbyt późno udają się do dentysty.

Czym jest stomatologia?

Stomatologia Warszawa Ochota przyciąga pacjentów z całego kraju, ponieważ usługi świadczone są tam na najwyższym poziomie. Zasada jest taka, że im wcześniej udamy się do dentysty, tym większa szansa, że uda się całkowicie wyleczyć zęby. Oczywiście czasami sytuacja jest bardziej skomplikowana i stomatolog Warszawa Ochota musi przeprowadzić kanałowe leczenie zębów. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym lub całkowitym, dlatego nie trzeba się niczego obawiać.

Wizyty kontrolne

Niezwykle ważne są wizyty kontrolne, o których często przypomina dentysta Warszawa Ochota. Właściwa higiena jamy ustnej to nie tylko codzienne mycie zębów, ale również płukanie jamy ustnej oraz nitkowanie. Wiele osób o tym zapomina i przypomina sobie o tym dopiero w kryzysowej sytuacji, gdy ząb zaczyna boleć. Wizyty u lekarza stomatologa powinny być regularne, żeby specjalista mógł zbadać dokładnie stan naszego uzębienia. Niektórzy ludzie doprowadzają się do takiego stanu, że zęby zaczynają całkowicie wypadać i wtedy pozostaje wstawienie implantów. W każdym wieku należy odwiedzać dentystę, ponieważ próchnica może zaatakować każdego. Warto również dodać, że aż 70% społeczeństwa ma próchnicę i niestety niewiele sobie z tego robi.

Ostry ból zęba

Gdy tylko zaczniemy odczuwać ostry ból zęba to należy jak najszybciej umówić się na wizytę. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że kolejki na NFZ są bardzo długie, dlatego wiele osób korzysta z wizyt prywatnych. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie można długo czekać gdy ząb boli. Próchnica może się rozprzestrzenić i zakazić resztę zębów. Wywiad lekarski to pierwsza i podstawowa czynność jaką powinien wykonać lekarz. Musi dokładnie przepytać pacjenta o wszelkie alergie oraz leki, które stosuje. Może się okazać, że istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, o których dentysta Warszawa Ochota wcześniej nie miał pojęcia. Bardzo ważne jest również dokładne zbadanie stanu uzębienia oraz błon śluzowych jamy ustnej. Czasami konieczne jest również wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub tomografii komputerowej. Stomatolog zaleca wykonanie RTG, jeżeli przypuszcza, że uszkodzenie jest poważne. Dzięki temu można wykryć zmiany chorobowe, które są niestety niewidoczne gołym okiem.