gabinet stomatologa, dentysta

Co robi stomatolog?

Podziel się

Stomatolog Wrocław zajmuje się leczeniem zębów oraz jamy ustnej, ponadto podejmie się zabiegów mających na celu poprawienie wszelkich nieprawidłowości twarzoczaszki. Z tego typu usług korzysta wielu pacjentów, którzy skarżą się na ból zębów lub odczuwają nadwrażliwość.

Czym zajmuje się dentysta?

Dentysta Wrocław podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie, rozpoczynając wizytę od wywiadu lekarskiego, dopiero potem może ocenić stan uzębienia, dziąseł czy łuków zębowych. W niektórych przypadkach wymagane jest wykonanie zdjęcia RTG. Na szczęście coraz więcej gabinetów stomatologicznych ma taki sprzęt na miejscu przez co wykonanie zdjęcia i jego analiza przebiega bardzo sprawnie.
Po analizie zdjęcia RTG lekarz zadecyduje, o tym, jak ma przebiegać leczenie. Najczęściej do gabinetów stomatologicznych trafiają osoby, które mają problem z próchnicą zębów, która prowadzić może do zapalenia miazgi. Próchnica jest bardzo niebezpieczna, ponieważ poprzez erozję szkliwa prowadzi do zniszczenia zębów. Dentyści zajmują się również leczeniem innych dolegliwości takich jak nawracające afty, a także prowadzą leczenie nowotworów jamy ustnej.

Dlaczego warto korzystać z usług stomatologów?

Ze względu na to, że stomatologia jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną medycyny, oferuje wiele możliwości zwalczania chorób. Warto zaznaczyć, że droga leczenia wybierana przez lekarza zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest problem. W przypadku wyżej wspomnianej próchnicy niekiedy wystarczy tylko leczenie powierzchniowe, a w niektórych przypadkach trzeba będzie odbudować rozległy ubytek. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, ponieważ dzięki niej można zapobiec problemom. Warto pamiętać o tym, że podczas regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, dentysta doradzi jak należycie dbać o zęby po to, aby zapobiec problemom, które mogą pojawić się w przyszłości. Dobry dentysta Wrocław zaleca odwiedzanie gabinetu stomatologicznego co najmniej dwa razy w roku.

Mimo tego, że leczenie zębów w obecnych czasach jest praktycznie bezbolesne, a nawet największe ubytki można naprawić i cieszyć się pięknym uśmiechem, należy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę, ponieważ jej brak prowadzić może do pogorszenia stanu zębów i jamy ustnej.