implanty, proteza, ortodonta

Cena protezy na implantach – od czego zależy?

Podziel się

Proteza na implantach to skuteczny, a co najważniejsze bezpieczny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Stabilne i wytrzymałe protezy pozwalają na uzyskanie pięknego uśmiechu, znacznie zwiększając komfort pacjenta.

Zalety stosowania protez na implantach

Proteza na implantach to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób – warto pamiętać o tym, że ten sposób uzupełniania ubytków zębowych niesie ze sobą szereg różnorodnych korzyści.

Implanty utrzymujące protezę działają na podobnej zasadzie jak korzenie zębów, dzięki czemu przyczyniają się do utrzymania dobrego stanu tkanki kostnej, poza tym noszenie protezy na implantach nie ma wpływu na zmianę owalu twarzy. Dodatkowo proteza na implantach umożliwia lepsze rozdrabnianie pokarmów, co ma ogromny wpływ na poprawę procesów trawiennych i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia uciążliwych problemów żołądkowych.

Proteza na implantach charakteryzuje się także o wiele większą wygodą niż tradycyjna proteza dentystyczna – stabilne mocowanie poprawia komfort pacjenta i ułatwia wykonywanie codziennych czynności.

Proteza na implantach cena – czyli od czego zależy cena protezy

Cena protezy na implantach będzie zależeć od wielu bardzo różnorodnych czynników. Po pierwsze niezwykle istotną kwestią okaże się jakość zastosowanych materiałów, a także technologia, której użyto do wszczepienia implantu i wykonania protezy.

Na końcowy koszt zabiegu będzie mieć wpływ także stan uzębienia pacjenta oraz ilość i cena poszczególnych badań diagnostycznych. Warto pamiętać o tym, że u pacjentów ze znacznymi ubytkami koniecznym może okazać się wykonanie dodatkowych, czasami dość kosztownych zabiegów, takich jak augmentacja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.

Szczęka na implantach cena

Montowanie protez na implantach to niezwykle złożony proces – cała procedura powinna rozpocząć się od konsultacji z doświadczonym stomatologiem, który zaplanuje przebieg leczenia, dokładnie określając jego poszczególne etapy.

Proteza na implantach – na cenę szczęki na implantach ogromny wpływ ma przede wszystkim koszt samych implantów – warto pamiętać o tym, że do prawidłowego zamocowanie protezy potrzebnym jest wszczepienie minimum 4 implantów. Ceny zabiegu w sprawdzonych i zaufanych klinikach oscylują w granicach 15- 25 tysięcy złotych – w koszt leczenia, oprócz ceny samych implantów, wlicza się także między innymi protezę stałą, konsultacje przed zabiegiem oraz wizyty kontrolne po zabiegu.