komputery poleasingowe

Czym charakteryzują się komputery poleasingowe?

Podziel się

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się komputery poleasingowe. To pełnowartościowy sprzęt, który jest jednak dużo tańszy od nowych egzemplarzy, bo jest on używany. Czy warto szukać takiego komputera? Czym się charakteryzują takie urządzenia?

Dokładnie sprawdzone

Każdy komputer poleasingowy jest dokładnie sprawdzony, zanim trafi do sprzedaży. To konieczne do jego prawidłowej wyceny. Każda osoba sprzedająca takie używane komputery najpierw sprawdza ich stan. Nie ma tutaj mowy o pobieżnym działaniu. Konieczne jest dokładne sprawdzenie wszystkich funkcjonalności. Konieczne jest badanie sprzętu, które umożliwia wykluczenie jego ewentualnych wad i uszkodzeń. Pamiętajmy, że sprzedawcy wcale nie zależy na sprzedaniu sprzętu, który nie działa prawidłowo. Oczywiste jest, że taki używany komputer bardzo szybko wróci do sprzedawcy, któremu przysporzy bardzo negatywnej opinii. Sprzedawcom zależy na tym, by oferowane przez nich tanie laptopy nie rozczarowały ich nowych właścicieli.

Wyczyszczone

Oczywiste jest to, że na komputerze znajduje się wiele plików, o których zwyczajny użytkownik nie ma pojęcia. Są to programy śledzące, pliki tymczasowe itd. Używane komputery kupowane bezpośrednio od ich właścicieli często są nimi zapełnione. Kupując je, ryzykujesz, że Twoje własne pliki zostaną przez nie zainfekowane. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na komputery poleasingowe, które kupuje się już po gruntownym wyczyszczeniu. To zadanie dla fachowca, który usuwa z dysku komputera wszystko, co nie jest niezbędne. Oznacza to, że z urządzenia usuwa się wszystko – często łącznie z systemem operacyjnym. Dzięki temu nowy właściciel komputera może zagospodarować go tak, jak chce. Oczywiście komputer jest też wyczyszczony i zdezynfekowany zewnętrznie. Dzięki temu jest on bezpieczny w użytkowaniu.

Świetne parametry

Tanie laptopy nie muszą być kiepskiej jakości. Komputery, które są używane w firmach to najczęściej sprzęt bardzo wysokiej jakości. W końcu muszą one spełniać wyśrubowane wymogi. Żeby ułatwić pracę, a czasami nawet ją umożliwić. Specjalistyczne programy np. dla architektów, grafików lub programistów mają wysokie wymagania. Po dwóch latach użytkowania sprzęt ten często jest już przestarzały i należy go wymienić. Ważne są też aspekty finansowe. Wielu firmom po prostu opłaca się wymienić sprzęt, gdy minie okres leasingu. Takie używane komputery mogą być za słabe dla profesjonalistów, ale do użytku domowego – z pewnością będą wystarczające. W ten sposób można mieć świetny sprzęt, ale w dużo niższej cenie niż nowy.