dentysta

Dentysta Kraków prywatnie a na NFZ

Podziel się

Wielu Krakowian zastanawia się, czy lepiej jest iść do dentysty na NFZ czy też może prywatnie? Otóż generalnie rzecz ujmując okazuje się, że lepsza jest opieka prywatna w większości przypadków, jednak nie zawsze. A już świetna jest klinika dentystyczna Kraków, która jednocześnie realizuje niektóre zadania na NFZ , niektóre zaś prywatnie.

Dentysta Kraków na NFZ – wady

Dlaczego w zasadzie stomatolog Kraków na NFZ ma mieć jakieś wady? Jakie? Otóż trzeba podkreślić, że w zasadzie niewiele rzeczy jest tutaj refundowanych. Szczególnie zaś plomby, czyli wypełnienia ubytków. Niestety NFZ refunduje te ładniejsze plomby tylko i wyłącznie w przypadku przednich zębów stałych, do tylnych zaś musimy dopłacać w zasadzie tyle samo, ile w prywatnej klinice, a naczekamy się znacznie dłużej.

Wadą stomatologa Kraków na NFZ często jest także to, że najzwyczajniej w świecie sprzęt nie jest zbyt nowoczesny i doskonały.

Klinika dentystyczna Kraków na NFZ zalety

Jednak warto podkreślić, że refundacja w niektórych przypadkach naprawdę całkiem dobrze działa. Przykładowo świetnie się sprawdza w przypadku usług ortodontycznych dla dzieci, szczególnie zaś założenia aparatu stałego na żeby oraz różnych wcześniejszych działań typu aparaty wyjmowane.

Refundacja NFZ również dobrze działa, biorąc pod uwagę możliwość skorzystania z zabiegów usuwania kamienia itp. Niestety jednak do leczenia zębów trzeba dopłacać. Z drugiej jednak strony, na NFZ można dostać się także do takich specjalistów, jak chociażby periodontolog czy chirurg szczękowo – twarzowy albo stomatologiczny.

Jaką klinikę dentystyczną Kraków warto wybrać?

tu już każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam. Bowiem bardzo dużo zależy od tego, kto jakie ma problemy, oczekiwania, stan uzębienia, możliwości finansowe itp.

Jedno jest jednak pewne – dobrze mieć jednego swojego zaufanego lekarza. Taki stomatolog Kraków musi wiedzieć o nas coś więcej niż tylko to, że co kilka lat zjawiamy się, ponieważ nas coś boli.

Warto również dodać, że dentysta Kraków to także osoba, która powinna nas widzieć na regularnych przeglądach. To przede wszystkim będzie miało najwyższy wpływ na jakość opieki dentystycznej oraz na stan naszego uzębienia. Warto jeszcze dodać, że powinniśmy naprawdę sami także mocno dbać o zęby.

W kontekście wyboru kliniki, to duże znaczenie ma także to, czy pracuje ona z naprawdę nowoczesnym sprzętem i z użyciem nowoczesnych technik. Na tym polu niestety często różnego rodzaju kliniki z refundacja NFZ przegrywają, a wygrywają prywatne.