spigen

Wygodny sposób na telefon w aucie

Podziel się

Bez telefonu jak bez ręki – już dawno wiadomo, że to hasło obowiązuje także w samochodzie. Nie tylko podczas długich podróży nie rozstajemy się z telefonem. Problem w tym, w jaki sposób zawsze mieć go pod ręką. Jest na to rozwiązanie. To spigen case na telefon.

Przepisy są nieubłagane

Na początek przypomnijmy jeden przykry przepis, który wielu kierowców miało okazję doskonale poznać. To oczywiście zakaz używania telefonu komórkowego podczas jazdy. Za złamanie tego przepisu jest mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych, które na naszym koncie będą przez okrągły rok. Żeby być precyzyjnym: przepis mówi o używaniu telefonu, które związane jest z tym, że trzyma się go w ręce. Nie ma znaczenia czy jest przy uchu i prowadzimy rozmowę, piszemy sms-a czy choćby klikamy odświeżenie zawieszającej się nawigacji. Sprawa jest prosta – trzymasz telefon w ręce, dostajesz mandat. Jeśli oczywiście któryś z dzielnych stróżów prawa to zauważy.

Akcesoria telefoniczne przydatne w samochodzie

Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają tego uniknąć. Pierwsze z nich to oczywiście zestaw głośnomówiący lub zestaw słuchawkowy. Dzięki nim nikt nie złapie Was z telefonem przy uchu. Ale to nie rozwiązuje całości problemu, bo wystarczy wziąć telefon do ręki, by wybrać numer lub odebrać telefon i już narażamy się na mandat.

Dlatego potrzebny jest jeszcze jakiś uchwyt na telefon, który pozwoli na łatwe zamontowanie go wewnątrz auta i łatwe korzystanie ze smartfona. Osobiście jestem przeciwnikiem przyklejanych na szybę uchwytów, które zasłaniają widoczność i są po prostu mało estetyczne. Zamiast tego wolę spigen etui. To genialny w swej prostocie wynalazek. Łatwy do zamontowania uchwyt z magnesem, to którego po prostu przykładasz telefon. Trzyma się nawet podczas jazdy po najbardziej nierównym bruku, więc śmiało można polecić go nawet tym, którzy jeżdżą po dziurawych drogach.

Wygoda i bezpieczeństwo finansowe

Oprócz tego, że spigen etui uchroni nas przed mandatem, jest też bardzo wygodne. To rozwiązanie pozwala używać telefonu nie tylko do rozmów w systemie głośnomówiącym, ale też jako nawigacji czy aplikacji przypominających o tym, że warto zwolnić dojeżdżając np. do fotoradaru.

Mam wrażenie, że przez ostatnie lata przetestowałem praktycznie wszystkie akcesoria telefoniczne i bez wątpienia spigen case na telefon jest wartym polecenia rozwiązaniem. Producenci pomyśleli nawet o tym, że nie każdy telefon będzie się uchwytu trzymał (jak np. Blackberry), więc dołączyli samoprzylepną blaszkę, która rozwiązuje ten problem w 5 sekund.