dentysta

Dlaczego powinno wykonywać się regularnie przeglądy stomatologiczne?

Podziel się

Szczecin to miasto, które prężnie się rozwija i którego mieszkańcy z coraz większą uwagą dbają o stan swojego uzębienia. Niemniej ciągle niestety pokutuje naprawdę bardzo szkodliwe przekonanie, że regularne przeglądy stomatologiczne nie mają większego sensu. W jaki sposób można zdementować tę nieprawdę? Dlaczego powinno się wykonywać regularne przeglądy stomatologiczne?

1) Ubytki próchnicowe nie zawsze dają dolegliwości bólowe

Przede wszystkim, trzeba tu podkreślić, że ubytki próchnicowe nie zawsze dają dolegliwości bólowe. Jak to możliwe? Jak zapewne nie jeden raz stomatolog Szczecin nam tłumaczył, ubytek próchnicowy to nic innego jak niekontrolowane namnażanie się bakterii w obrębie szkliwa, potem przechodzące wgłąb i niszczące tkanki zęba.

Problem jest taki, że dopóki nic nie dojdzie do nerwów, nie będzie przez nas wyczuwalne. Jedni mają mocniej unerwioną miazgę zęba, inni zaś nieco słabiej albo też ogólnie słabiej odczuwają ból. Oczywiście ta druga grupa osób będzie bardziej narażona na to, że nie zauważą oni ubytku.

Dlatego też naprawdę słuchajmy, jak dentysta Szczecin radzi, żeby jednak dokonywać regularnie takich przeglądów. Co jest tutaj szczególnie istotne, to fakt, że nie powinno się bagatelizować słów lekarza, że jest „drobna bruzda, do obserwacji”. To bowiem naprawdę oznacza, że coś jest po prostu do obserwacji i trzeba się z tym zgłosić, a nie zapomnieć.

2) problemy z jamą ustną nie dotyczą tylko i wyłącznie zębów

Dokładnie – każdy dentysta Szczecin powie tutaj, że przeglądając zęby, tak naprawdę ocenia on stan całej jamy ustnej. A dlaczego jest to takie istotne?

Otóż jamę ustną trzeba ocenić z uwagi na potencjalną możliwość rozwinięcia się tam nowotworu, stanu zapalnego, ropnia… To wszystko trzeba dokładnie ocenić, a nie bagatelizować.

Tak samo, jeśli zauważymy, że coś się dzieje z jamą ustną, dziąsła krwawią itp, to klinika dentystyczna Szczecin zdecydowanie jest miejscem, do którego powinniśmy się udać.

3) Stomatolog Szczecin ma możliwość prowadzenia obserwacji

Niestety, jeśli nie będziemy chodzić na regularne przeglądy, to klinika dentystyczna Szczecin nie będzie mieć praktycznie żadnej dokumentacji. Wówczas stomatolog Szczecin nie będzie w zasadzie wiedział nic o tym, jak zachowują się nasze zęby, czy malutki ubytek jest od razu do leczenia, bo wszelkie ubytki postępują u nas szybko, czy też niekoniecznie, czy brązowe szczeliny oznaczają coś poważniejszego, czy na co dzień dbamy o zęby. To wszystko są naprawdę bardzo istotne informacje.