dbanie o zęby, opieka denstystyczna

Konieczne uzupełnienia protetyczne

Podziel się

Z całą pewnością kompletne uzębienie to podstawa jeśli chodzi o zęby, a także bardzo istotny element wizerunku człowieka, ale mimo to wiele osób jest w stanie zaakceptować utratę czy to pojedynczych zębów, czy ich większej liczby. W przypadku pojedynczych braków nie są one mocno odczuwalne, gdy zaś straci się całe łuki zębowe, dziąsła z czasem twardnieją i w pewnym stopniu przejmują funkcje zębów. Nigdy jednak nie jest to dobre rozwiązanie i w każdym przypadku powinno się skorzystać z pomocy protetyka Poznań. Dlaczego?

Potrzebne implanty bądź protezy zębowe Poznań

Brak nawet jednego zęba w jamie ustnej prowadzi do niekorzystnych zjawisk i skutków, a gdy brakuje ich większej liczby, problem jest tym większy. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i nawet gdy brak zębów nie wygląda ich zdaniem dobrze, są w stanie przejść nad tym do porządku dziennego, obawiając się na przykład, że zastosowanie uzupełnienia zaproponowane przez protetyka Poznań nie będą wygodne. Warto jednak wiedzieć, że braki w uzębieniu prowadzą nie tylko do mniejszego komfortu żucia i problemów z dokładnym przeżuwaniem pokarmów (co może prowadzić do problemów gastrycznych). Powodują też krzywienie się pozostałych zębów, gdyż zęby przesuwają się do przodu, na miejsce zęba utraconego, zanik kości w miejscu braku oraz zapadanie się dziąseł. To zaś może skutkować nawet zmianą rysów twarzy, oczywiście na niekorzyść – twarz wygląda starzej, skóra obwisa i wiotczeje. Co więcej, braki w uzębieniu zwykle powodują utrudnienia w mowie. Oczywiście też fatalnie wyglądają, a nawet źle świadczą o człowieku. Warto więc zdecydować się na rozwiązania, jakie może zaproponować protetyka stomatologiczna Pozań. Mogą to być protezy zębowe Poznań bądź inne rozwiązania.

Co wchodzi w grę?

Osoby obawiające się, że rozwiązania, jakie zaproponuje im protetyka stomatologiczna Poznań nie będą dla nich wygodne, powinny uspokoić swe obawy na wieść, jak wiele dostępnych jest obecnie rodzajów uzupełnień. Jeśli ktoś nie chce decydować się na protezy zębowe Poznań, bo na przykład uważa, że jest na to za młody (takie rozwiązanie zwykle kojarzone jest z osobami w podeszłym wieku), może zdecydować się na inne opcje. Protetyka stomatologiczna Poznań to możliwość wykonania między innymi mostów, wkładów koronowo-korzeniowych, jak również implantów. Oczywiście to ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o rozwiązania protetyki stomatologicznej w Poznaniu i wszelkich innych miastach, ale jego wysoki koszt powoduje, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.