narzędzia dentystyczne

Jak upiększyć zęby u stomatologa?

Podziel się

Piękne zęby to wielki atut każdej osoby, kobiety i mężczyzny, niezależnie od wieku. Warto więc o nie dbać, skupiając się nie tylko na ich zdrowiu, co jest oczywiście najważniejsze, ale też na estetyce, co wcale nie musi się wykluczać. Dobrym wyjściem będzie zwłaszcza korzystanie z zabiegów, jakie może zaproponować dentysta Kraków. Będą one skuteczniejsze i bezpieczniejsze, po prostu lepsze, niż własne działania.

Usuwanie osadów

Osady gromadzą się na zębach każdego dnia w zupełnie naturalnych sposób. Pochodzą nie tylko z papierosów, ale też pokarmów i napojów. Ich część usuwa się poprzez szczotkowanie zębów, ale nie zawsze się to udaje. Kiedy na przykład ma się tendencje do wapnienia płytki nazębnej, można mieć na zębach kamień, ale możliwe są też inne osady. Stomatolog Kraków jest w stanie usunąć je bardzo sprawnie, w sposób bezpieczny, a nawet bezbolesny. Jeśli zaś ktoś cierpi na nadwrażliwość zębów, w trosce o jego komfort przed zabiegiem piaskowania lub skalingu otrzyma znieczulenie. Takie zabiegi często powinno się wykonywać systematycznie. Pozwalają one zachować naturalnie białe, lśniące i czyste zęby, a także cieszyć się świeższym oddechem.

Wybielanie zębów

Jeśli samo usunięcie osadów nie wystarczy, by uzyskać satysfakcjonującą biel lub też nie one są przyczyną zżółknięcia czy poszarzenia zębów, dentysta Nowa Huta może zaproponować wybielanie zębów. W grę wchodzi wiele metod, ale w gabinetach zwykle wykonuje się szybkie wybielanie lampą. Stomatolog Kraków może też zaoferować wybielanie metodą nakładkową, które de facto odbywa się w domu pacjenta, ale na jego efekty trzeba poczekać dłużej. Wybielanie jest w stanie usunąć wszelkie przebarwienia i rozjaśnić zęby o wiele odcieni, dzięki czemu zyskują śnieżną biel rodem z Hollywood. Dentysta Kraków przeprowadzający zabieg może przy tym zagwarantować bezpieczeństwo szkliwa zębów oraz przystępne ceny.

Poprawa kształtu

Wiele osób ma też zastrzeżenia do kształtu swoich zębów. Czasem są one lekko krzywe (w takim stopniu, że nie opłaca się zakładać aparatu ortodontycznego), w innych przypadkach – mają różną wielkość czy nieatrakcyjny kształt. Zawsze też mogą zdarzyć się jakieś wyszczerbienia. Osoby w podeszłym wieku mogą przy tym mieć starte powierzchnie sieczne; jest to również problem osób cierpiących na bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. W takich przypadkach dentysta Nowa Huta może zaproponować wiele zabiegów, od najmniej inwazyjnego i najszybszego szlifowania w celu wyrównania zębów, przez odbudowę powierzchni siecznych, aż po licówki.