chirurg, denstysta

Kiedy do chirurga szczękowego?

Podziel się

Są takie sytuacje związane ze zdrowiem jamy ustnej, które wymagają konsultacji nie tylko ze zwykłym stomatologiem, ale specjalistą zajmującym się chirurgią stomatologiczną. Chirurg szczękowy Olsztyn to lekarz, do którego musimy wybrać się na przykład wtedy, gdy zatrzyma się w dziąśle ząb mądrości. Poniżej więcej na ten temat.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog? To lekarz, który prowadzi różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej. Dla wielu pacjentów kojarzy się on głównie z osobą, która zajmuje się usuwaniem bardzo trudno położonych zębów. Wtedy lekarz stomatolog przekazuje informacje, że należy umówić się na zabieg usuwania zębów właśnie do chirurga. To właśnie ten specjalista może zająć się zatrzymanymi w dziąsłach ósemkami, co jest dosyć częstą przypadłością wśród wielu osób.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn – zatrzymane ósemki

Zatrzymane w dziąsłach ósemki to częsty problem, z którym borykają się pacjenci. Ze względu na to, że zęby te uważane są za dosyć słabe, lepiej nie odkładać w nieskończoność wizytę u lekarza. Zdecydowanie lepszą opcją będzie wcześniejsze umówienie się, tak by zęby usunąć wtedy, zanim pojawi się ostry ból. Chirurg szczękowy Olsztyn zrobi to podczas jednej wizyty. Wcześniej trzeba będzie jednak przygotować zdjęcie rentgenowskie zębów, tak by lekarz mógł ocenić między innymi położenie korzeni zębowych oraz ich długość.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn – wszczepienie implantu

Chociaż implanty zębowe bardziej kojarzą się ze stomatologią estetyczną, zanim zacznie się odbudowywać na nich zęby, wcześniej trzeba je wszczepić. Tym również zajmuje się chirurg stomatolog Olsztyn. Warto wcześniej umówić się na konsultację, aby dowiedzieć się, jakie badania należy wykonać przed założeniem implantu. Z reguły trzeba będzie przynieść zdjęcie rentgenowskie. To właśnie dzięki temu lekarz oceni stan kości, w które będą wszczepione implanty.

Chirurg stomatolog Olsztyn przed aparatem ortodontycznym

Zanim założy się aparat ortodontyczny, często trzeba również odbyć wizytę u lekarza chirurga stomatologicznego. Dlaczego? Być może pojawi się konieczność usunięcia zębów, tak by w łuku zębowym zrobiło się więcej miejsca dla prostujących się zębów. Okazuje się zatem, że konsultacje ze stomatologiem chirurgiem to dosyć częsta sprawa.