dentysta, stomatolog

Pierwsza wizyta u dentysty

Podziel się

Aby wizyta u stomatologa dziecięcego zakończyła się sukcesem, należy przede wszystkim wybrać gabinet, w którym Twoje dziecko będzie w dobrych rękach. Wesoła aranżacja wnętrz i przyjazny stomatolog dziecięcy łódź pomagają złagodzić zahamowania przed wizytą.
Jeśli Twoje dziecko podczas zabiegu będzie zrelaksowane i będzie miało pozytywne wspomnienia, chętnie przyjdzie na kolejną wizytę.
Co mogą zrobić rodzice, aby pierwsza wizyta u dentysty była pozytywnym doświadczeniem?

Stomatolog dziecięcy łódź — przede wszystkim spokój

Pierwsza wizyta powinna się odbyć w jak największym spokoju. Warto ją potraktować jak coś najzupełniej zwyczajnego, jakby była wyjściem po zakupy czy na spacer. Dzieci dużo czytają między wierszami. Jeśli dasz im poczucie, że zbliża się coś wyjątkowego, podekscytowanie wzrasta.

Żadnych strasznych opowieści

Wielu dorosłych odczuwa ogromny lęk przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Jeśli na myśl o dentyście zaczynasz się pocić, a zapach gabinetu powoduje przyśpieszone bicie serca, staraj się nie przekazywać dziecku swoich negatywnych doświadczeń. Dotyczy to również przyjaciół i rodziny. Gdy tylko wspominamy o zbliżającej się wizycie u dentysty, ktoś zawsze ma do opowiedzenia jakąś straszną historię. Aby dentysta dziecięcy łódź nie budził lęku w małym pacjencie, nie należy go już na starcie żle nastawiać.
Dziecko musi mieć szansę na rozpoczęcie „kariery dentystycznej” z dobrym nastawieniem.

Unikaj pułapek językowych

Rozmowa o dentyście kryje w sobie wiele pułapek językowych. Zastrzyk, wiercenie, ból i znieczulenie to słowa bodźce dla dzieci, które mogą je przestraszyć. Stomatolodzy dziecięcy są zazwyczaj bardzo kreatywni i z wyprzedzeniem proszą rodziców małych pacjentów, aby ich unikali i używali innej terminologii.
Na czarnej liście znajdują się również zdania typu „na pewno nie zaszkodzi” lub „nie musisz się bać”. Używając takich zwrotów, mówisz dziecku między wierszami, że gabinet stomatologiczny może być przerażający, a dentysta dziecięcy łódź to ktoś, kogo należ się bać.

Nie uzależniaj dziecka od nagród

Obiecana nagroda za otwarcie ust nie ma sensu. Prawie każdy dentysta dziecięcy łódź jest zdania, że ​​obiecany wcześniej prezent-nagroda wywiera na dziecko zbyt dużą presję podczas leczenia i sprawia wrażenie, że musi znosić coś nieprzyjemnego.

Stomatologia dziecięca łódź — bez pośpiechu i w miłej atmosferze

Sztuczka z pierwszą wizytą u dentysty polega na tym, że w ogóle nie ma leczenia. W większości dziecięcych gabinetów stomatologicznych pierwsza wizyta w gabinecie „tylko” służy poznaniu ludzi i nieznanego otoczenia. Nowym pacjentom często pozwala się myć zęby wypchanego zwierzaka, a asystentka stomatologiczna pokazuje dziecku stół zabiegowy i najważniejsze instrumenty. W zależności od dziecka pierwsza wizyta może obejmować zajrzenie do ust i liczenie zębów. W przypadku starszych dzieci może być to wspólne szczotkowanie zębów.

Stomatologia dziecięca łódź to doświadczeni lekarze, którzy przykładają dużą wagę do tego, aby wizyta u dentysty została pozytywnie zapamiętana. Sale do ćwiczeń są jasne i kolorowe. W poczekalni jest mnóstwo zabawek, a cały zespół jest specjalnie przeszkolony w obsłudze dzieci.