zdrowe zęby

Proteza na implantach – rozwiązanie zdecydowanie godne uwagi

Podziel się

Ruchoma proteza posiada wiele wad. Największą z nich jest niestabilność, a nawet możliwość wypadania podczas jedzenia czy rozmowy. Bywa jednak znacznie tańsza od innych rozwiązań. Warto więc rozważyć, czy tylko cena powinna być wyznacznikiem podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie własnego uzębienia. Alternatywą jest dużo bardziej komfortowa proteza na implantach.

Proteza na implantach cena

Bardzo wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania właśnie ze względu na większy koszt. Proteza na implantach cena uzależniona jest od kilku czynników i ostateczny koszt dla każdego przypadku może być zupełnie inny. Składa się przede wszystkim na niego ilość implantów, jakie zostaną założone, a także materiał, z jakiego zostanie proteza wykonana.

Implanty polecane są przede wszystkim tym osobom, które nie posiadają jednego lub kilku zębów. W takim przypadku ilość implantów może być mniejsza, co przekłada się również na ostateczną cenę. Zadaniem profesjonalnego stomatologa jest znalezienia optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta.

Szczęka na implantach cena

Jako że takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ protezy na implantach są stabilniejsze, a także przywracają funkcje naturalnego uzębienia, nie dopuszczają do zaniku kości, nie uciskają dziąseł,nie wymagają użycia kleju, można spożywać w nich każdy rodzaj pokarmu i nie wpływają one na jego smak, to także polecane są osobom, które nie posiadają one w ogóle własnego uzębienia.

Pełna szczęka na implantach cena może rozpoczynać się już od 2000, a sięgać nawet 30 tysięcy. Kluczowym wyznacznikiem jest ilość wszczepionych implantów. Stomatolog musi dobrze ocenić czy dwa implanty będą wystarczające, czy lepszym rozwiązaniem będą cztery lub sześć. Pod uwagę bierze się wiele czynników, a profesjonalny dentysta może zaproponować kilka rozwiązań, z których pacjent wybierze dla siebie najkorzystniejsze.

Znaczna poprawa jakości życia

Osoby, które zdecydowały się na rozwiązanie polegające na mocowaniu szczęki na implantach, są zazwyczaj usatysfakcjonowane. Poprawiła się znacznie ich jakość życia pod wieloma względami. Implanty pozytywnie oddziałują na kości skutecznie przeciwdziałając ich zanikaniu, co ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowego profilu twarzy.

Bez obaw można w niej spać oraz spożywać wszystkie pokarmy, ponieważ trzyma się ona znacznie bardziej stabilnie, nie przesuwa się i nie wypada. Sam proces zakładania takiej protezy nie jest długi, a założenie jej nie powoduje dyskomfortu w ustach, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań.